Yataş 160x600 SOL
Yataş 160x600 SAĞ
Medya Karasu 660x90
Fiberix 1000x90
Haber Detayı
06 Nisan 2019 - Cumartesi 00:29 Bu haber 4395 kez okundu
 
Dönüş(üm)leri muhteşem oldu
Karasu Zübeyde Hanım Anaokulu tarafından gerçekleştirilen ‘Korumak, yaşatmak için sıfır atık’ projesi, alışılmışın dışında bir etkinlik ile hayat buldu. Geri dönüşüme kazandırılan malzemelerden yapılan oyuncaklar ve kıyafetler, etkinliğe katılanlar tarafından büyük taktir topladı.
EĞİTİM Haberi
Dönüş(üm)leri muhteşem oldu

‘Korumak, yaşatmak için sıfır atık’ sloganıyla geri dönüşümün önemine dikkat çeken Zübeyde Hanım Anaokulu, zararsız atık materyalleri ile meydana getirdikleri oyuncaklardan oluşan bir sergi açtı. Veli ve öğrencilerin yoğun ilgi gösterdiği etkinlikte, öğrenciler kendi tasarladıkları ve geri dönüşüm malzemelerinden oluşan kıyafetlerle de bir defile sundu. İlçe Milli Eğitim Şube Müdürleri Halil Dursun ve Ahmedlatif Şahin’in de ziyaret ettiği sergide, birbirinden ilginç oyuncak ve ürünler sergilendi. Minik öğrenciler en çok, atık maddelerden yapılan langırta ilgi gösterirken, bayan velilerin beğenisini ise mini defile çekti. Öğrenciler, okul bahçesine gelen geri dönüşüm aracına, bir ay boyunca biriktirdikleri atık materyalleri de teslim etti.

 

 

Bir ay atık biriktirdiler

 

Okul Müdürü Zehra Türkoğlu Kuba, etkinlik hakkında bilgi verdi. “Sıfır Atık projesi kapsamında velilerimizin de katılımıyla öğrencilerimize sıfır atık materyalleriyle çeşitli etkinlikler yaptırdık. Bazı velilerimiz, kendi evinde hazırladıkları çalışmalarla çocukları ile birebir etkinlik gerçekleştirdi. Bazı velilerimiz de okul bahçemizdeki etkinliğimde bizlerle birlikte oldu” dedi. “Bir ay boyunca evlerinde biriktirdikleri kağıt, metal, plastik ve pil gibi atıkları da oklumuza getirerek, her biri için ayrı hazırlanan geri dönüşüm kutularına attılar. Karasu Belediyesi’ne ait atık toplama aracı da bu materyalleri işlemek üzere okul bahçemize geldi ve program sonrası teslim aldı” şeklinde konuşan Türkoğlu Kuba, sözlerini “Amacımız, çocuklarımızı bilinçlendirmek ve geri dönüşümü onlara anlatmaktı. Gelecek nesillere temiz bir çevre bırakmaları için çocuklarımıza geri dönüşümün önemini renkli bir etkinlikle anlatmış olduk” ifadeleri ile tamamladı.

 

Kaynak: (KH) - KarasuHaberleri.com Editör: Nevtan Angün
Satılık Daire 665x300
Yorumlar
Haber Yazılımı