Haber Detayı
10 Ağustos 2019 - Cumartesi 11:32 Bu haber 3369 kez okundu
 
Düşünür Koleji, 36. okulunu Sakarya'da açıyor
Düşünme becerileri ve etik değerleri gelişmiş, sadece teknoloji kullanan değil aynı zamanda teknoloji üreten, Dünyayla konuşan Dünyayla yarışan 21. Yüzyılın bireylerini yetiştirmek için yola çıkan Düşünür Koleji, 36. okulunu Sakarya'da açıyor.
SAKARYA Haberi
Düşünür Koleji, 36. okulunu Sakarya'da açıyor

İzmir ve Ankara önceki İl Milli Eğitim Müdürlerinden ve Düşünür Koleji Kurucusu Behçet Yavuz'un düzenlediği basın toplantısına, Kolejin Genel Müdürü Fatih Karadağlı, yerel ortakları Sinem Uğurkan ve Sakarya Düşünür Koleji Eğitim kadrosu ile basın mensupları katıldı. Behçet Yavuz, “Geçmişte Türkiye çapında birçok başarı hikayesine imza attık. Şimdi de bu güzel kente ve çağdaş insanlarına hizmet etmenin onuru ve mutluluğunu yaşıyoruz. Türkiye'nin bir çok bölgesindeki okullarımızın zincirine Sakarya'yı da ekleyerek yeni bir güzelliği yaşayacağız, yaşatacağız” dedi.

 

Sadece kullanan değil üreten

 

Önümüzdeki 15-20 yıl içinde birçok mesleğin ya yok olacağını ya da dönüşüme uğrayacağını vurgulayan Yavuz, eğitim ve öğrenme süreçlerinin bu projeksiyona göre tasarlanmasının ve bu öngörüye göre yapılandırılmasının gerektiği anlattı. Düşünür kolejinin eğitim ve öğrenme anlayışının söz konusu projeksiyona göre şekillendirdiklerini söyleyen Behçet Yavuz, sadece teknoloji kullanan değil teknoloji de üreten, çalışmaları ve fikirlerinde fark yaratan, esnek becerilere sahip bireylerin 21. yüzyılda başarılı olacağını belirtti.

 

 

En az bir beceri

 

Düşünür Koleji'nde yeteneklerin de desteklendiğini, her öğrencinin bir enstrüman çalmasının, en az bir spor branşında gelişmesinin sağlandığını, sanatçı ve sporcu olamasalar bile bu alanların hayatlarında hep var olmasını sağladıklarını anlattı. Lise ve Üniversiteye geçişte yapılan ulusal sınavlara da öğrencilerini özel olarak destek programlarıyla hazırladıklarını vurgulayan Yavuz, ülkemizin bir gerçeği olan bu sınavlarda da üst düzeyde başarılı öğrenciler yetiştirdiklerini söyledi.

 

Burslar verilecek

 

Basın toplantısında Genel Müdür Fatih Karadağlı da Düşünür Koleji’ne özel ve özgün olan eğitim sistemini akış şemaları ve görsellerle anlattı. Karadağlı, “Farklı düşünen ve fark yaratan nesiller yetiştiren sistemimizin merkezinde Düşünür Öğretmen Gelişim Akademi’miz var, akademik kadromuzun mesleki yeterliliği ve gelişimini çok önemsiyoruz” dedi. Karadağlı, başarılı olan öğrencilerin yanı sıra bilim, sanat ve spor alanında da başarılı; yetenekli olan öğrencileri desteklemek amacıyla, başarılarını ve yeteneklerini belgelendirmek koşuluyla burslar verileceğini belitti. Kolej Kurucusu Behçet Yavuz, “Cumhuriyetimizin Kurucusu Atatürk'ün aydınlattığı yolumuzda; Sakarya'mıza kolejimizin güzellikler getirmesini diliyorum” şeklinde konuştu.

 

Kaynak: (KH) - KarasuHaberleri.com Editör: Nevtan Angün
Etiketler: Düşünür, Koleji,, 36., okulunu, Sakarya'da, açıyor,
Yorumlar
Haber Yazılımı