Haber Detayı
17 Ekim 2019 - Perşembe 19:03 Bu haber 4664 kez okundu
 
En kuvvetli aday Şahin mi?
Yaklaşan kongreler ile partilerde heyecanlı bir hareketlenme başladı. Kongre sürecine giren CHP Sakarya Örgütü’nde da adaylar sahaya çıkmaya hazırlanıyor. İlde, CHP 25. dönem Sakarya 2.sıra milletvekili adayı Hüseyin Avni Şahin’in adaylığına kesin gözüyle bakılıyor.
SİYASET Haberi
En kuvvetli aday Şahin mi?

Kasım ayında başlayacak olan ilçe kongrelerini Ocak ve Şubat ayında gerçekleşecek olan il kongreleri takip edecek. Başlayan kongre sürecinde partilerde bir heyecan hakimken, adaylar arasında da hazırlıklar son aşamaya geldi. Kulislerde adayların isimleri bir bir dolaşmaya başladı. Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Sakarya İl Örgütü’nde de en kuvvetli adayın CHP 25.dönem Sakarya 2.sıra milletvekili adayı olan Hüseyin Avni Şahin olduğu yönünde duyumlar gündeme oturdu. Şahin’in, CHP’nin ilçe başkanları, gençlik ve kadın kolları başkanlarıyla temas halinde olduğu ve kendisine de aday olması konusunda baskı yapıldığı öğrenildi.

 

Dirsek teması kurdu

 

 

Cumhuriyet Halk Partisi grup toplantılarına sıklıkla katılan Hüseyin Avni Şahin’in genel merkezde birçok isimle görüştüğü, son grup toplantısında da Genel Başkan Kemal Kılıçdaroglu'nu ziyaret ettiği de gelen bilgiler arasında. Bu ziyaretin konusunun Sakarya İl Başkanlığı adaylığı olduğu il ve ilçe örgütünde konuşulmaya başlandı. Kongre sürecinde ve sonrasında kendisiyle çalışmak isteyen partilileri Cumhuriyet Halk Partisi’nde bir araya getirmek için Hüseyin Avni Şahin’in birleştirici bir isim olduğu konusunda uzlaşılmış görünüyor.

HABER: Talha Enes Elmacı

 

Kaynak: (ÖKG) - Öncü Karasu Gazetesi Editör: Nevtan Angün
Etiketler: En, kuvvetli, aday, Şahin, mi?,
Yorumlar
Haber Yazılımı