Yataş 160x600 SOL
Yataş 160x600 SAĞ
Güçler Birleşti 660c90
Fiberix 1000x90
Haber Detayı
22 Mayıs 2017 - Pazartesi 21:40 Bu haber 16215 kez okundu
 
Eymen bebek, hayatını kaybetti
Sakarya'da, Metin (32) ve Neziha Çapkın (31) çifti, ilk bebekleri 8,5 aylık Eymen'i rahatsızlanması sonucu hastaneye yatırdı. Spinal Muskuler Atrofi (SMA) hastası 8,5 aylık Eymen Çapkın, hayatını yitirdi. Karasu’daki evinin önünde helallik alınmasının ardından Eymen bebek, vatandaşların ve babasının omuzlarında getirildiği mahalle mezarlığında toprağa verildi. Eymen Çapkın'ın tedavisi için şehirdeki futbol kulüplerinden, yardımseverlerden Türkiye genelinde yardım kampanyası başlatılmıştı.
3.SAYFA Haberi
Eymen bebek, hayatını kaybetti

Youtube Kanalı 665x144

Adapazarı'nda yaşayan Metin ve Neziha Çapkın çiftinin Spinal Musküler Atrofi hastası çocukları Eymen'in tedavisi için gerekli ilaçların alınması için 561 bin doların gerekmesi nedeniyle Sakarya Valiliği, 2017’nin Mart ayında yardım kampanyası düzenledi. Eymen'in tedavisi için gerekli ilaçların alınması amacıyla düzenlenen kampanyaya spor kulüplerinden işletmelere kadar birçok kişi ilgi gösterdi. İlaçların alınması için kampanya devam ederken, ilaçların alınması için gerekli para için yaklaşık 300 bin liranın eksik olduğu öğrenildi.

 

Sakarya Doğum ve Çocuk Hastanesi'nde solunum cihazına bağlı yaşayan Eymen bebek, bugün yaşamını yitirdi. Eymen'in ölümü büyük üzüntü yarattı. Neziha Çapkın hastanenin bahçesinde oğlunun elbisesini koklayıp ağlarken, baba Metin Çapkın ise yere oturarak ağladı. Metin ve Neziha Çapkın'ı yakınları ve hastane çalışanları teskin etmeye çalıştı. 

Kaynak: (KH) - KarasuHaberleri.com Editör: Cihan Emre
Yorumlar
Haber Yazılımı