Yataş 160x600 SOL
Yataş 160x600 SAĞ
Güçler Birleşti 660c90
Fiberix 1000x90
Haber Detayı
05 Ekim 2019 - Cumartesi 19:13 Bu haber 3316 kez okundu
 
Geleneği basın sürdürdü
Hemen hemen her yıl Atatürk Bulvarı’nda düzenlenen ve geleneksel hale gelen etkinlik bu yıl yapılmadı. Vatandaş tarafından da merakla beklenen geleneği bu yıl basın mensupları yerine getirdi.
GÜNDEM Haberi
Geleneği basın sürdürdü

Youtube Kanalı 665x144

Her yıl Muharrem Ayı içerisinde Karasu’da düzenlenen aşure dağıtma geleneği bu yıl yapılmadı. 29 Eylül günü Muharrem ayının sona ermesiyle vatandaşın da merakla beklediği etkinlik düzenlenmedi. KarasuHaberleri.com ortaklarından Karasu Cihan haber sahibi Cihan Emre, sosyal medya üzerinden gelen taleplere sessiz kalmadı. Emre’nin öncülüğünde birçok hayırsever ve takipçinin desteği ile 4 Ekim Cuma günü Cuma namazı sonrası Atatürk Bulvarı’nda aşure dağıtma etkinliği gerçekleştirildi. Geleneğin bu yıl da sürdürülmesine öncülük eden Cihan Emre’ye Karasulu basın mensupları da dağıtıma yardım ederek destek verdi.

 

Esnaf ve halktan destek

 

Yaklaşık bin 500 kişilik aşure dağıtıldığını belirten Cihan Emre, “Bu yıla kadar Karasu Belediyesi veya siyasi partiler tarafından aşure dağıtımı gerçekleşirdi. Vatandaş da bu geleneksel etkinliğe büyük ilgi gösterirdi” dedi. Aşure etkinliği fikrinin bir anda takipçiler tarafından teklif edildiğini ve gereken desteğin sağlanması ile bir gün içerisinde etkinliği gerçekleştirebildiklerini belirten Emre, “İlçe esnafımızın da desteği sayesinde bin 500 kişilik aşureyi, basın mensubu arkadaşlarımızla birlikte dağıtabildik. Hayırsever Karasululardan ve takipçilerimizden Allah razı olsun” diyerek sözlerini tamamladı.

 

HABER ve FOTOĞRAFLAR: Nevtan Angün

 

Kaynak: (KH) - KarasuHaberleri.com Editör: Nevtan Angün
Yorumlar
Haber Yazılımı