Yataş 160x600 SOL
Yataş 160x600 SAĞ
Güçler Birleşti 660c90
Fiberix 1000x90
Haber Detayı
20 Mayıs 2017 - Cumartesi 11:21 Bu haber 3536 kez okundu
 
Gençlerden bayrama yakışır gösteri
19 Mayıs Gençlik Haftası kapsamında gerçekleştirilen programlar, Cuma günü akşam saatlerinde Sahil Park’ta bir dizi etkinlikle tamamlandı. Halk oyunu gösterileri ve konserin ardından Karasu halkı fener alayı ile yürüdü.
KÜLTÜR Haberi
Gençlerden bayrama yakışır gösteri

Youtube Kanalı 665x144

Gençlik Haftası programı kapsamında KARGENÇ ve Karasu Halk Eğitimi Merkezi tarafından gerçekleştirilen, resim sergisi, halk oyunları gösterisi, gençlik konseri ve fener alayı yürüyüşü renkli görüntülere sahne oldu. Cuma günü saat 18:00’da açılan KARGENÇ Minik Ressamlar Sergisi’nin ardından Karasu Halk Eğitimi Merkezi Usta Öğreticisi Mehmet Yıldız öncülüğünde hazırlanan halk oyunları gösterileri, çok sayıda Karasulu tarafından büyük bir beğeniyle izlendi.

 

Miniklerin ve bayanların halk oyunları gösterileri, Karasu Sahil Park anfi tiyatrosunu dolduran çok sayıda vatandaştan büyük alkış aldı. Halk oyunları gösterilerinin ardından Siyahın Sesi Grubu, muhteşem bir konser verdi. Konser boyunca, izleyiciler yerlerinde bir dakika bir duramazken, kemençe ve Karadeniz müzikleri eşliğinde sahneye inen vatandaşlar uzun süre horon oynadı.

 

FOTO GALERİ İÇİN buraya TIKLAYIN

 

Gösterilerin ardından Karasu halkı, fener alayı eşliğinde Sahil Park’tan ilçe merkezindeki Atatürk Bulvarı’na kadar marşlar eşliğinde yürüdü. Çok sayıda vatandaşın katıldığı kortej, bulvardaki Atatürk heykeli önünde son buldu. Vatandaşlar burada dilek fenerleri yakarak gökyüzüne bıraktı. Çok sayıda dilek feneri ile gökyüzü ışıl ışıl oldu. Gençlik Haftası etkinlikleri, Cuma akşamı gerçekleştirilen programlarla son buldu.

Kaynak: (KH) - KarasuHaberleri.com Editör: Nevtan Angün
Yorumlar
Haber Yazılımı