Haber Detayı
12 Eylül 2019 - Perşembe 11:58 Bu haber 8259 kez okundu
 
Gözleri önünde hesaplanıyor
Karasu Ziraat Odası Başkanı Selami Arık, Kocaali Ziraat Odası Başkanı Tamer Tunca ile birlikte Toprak Mahsulleri Ofisi (TMO) Karasu ve Kocaali fındık alım merkezlerini ziyaret etti. Perşembe günü gerçekleşen ziyarette TMO’nun fındık alım taban fiyatlarının 50 randımanın 16 buçuk liradan olduğunu belirten Arık ve Tunca, TMO’nun randıman hesaplama alanında detayları inceledi.
EKONOMİ Haberi
Gözleri önünde hesaplanıyor

Perşembe günü Karasu Ziraat Odası Başkanı Selami Arık ve Kocaali Ziraat Odası Başkanı Tamer Tunca, TMO Karasu ve Kocaali fındık alım merkezlerini ziyaret etti. Başkan Arık ve Tunca, ziyaretleri sırasına TMO’nun üreticiden fındık alım aşamalarını inceleyip, randıman hesabı yapan TMO çalışanlarından detaylı bilgi aldı. Ziyaretleri sırasında açıklamada bulunan Başkan Selami Arık, TMO’nun 50 randıman olan fındık alımını 16 buçuk liradan başlattığını belirtti. TMO’nun, randıman hesaplama işlemini üreticinin yanında şeffaf bir şekilde yaptığına değinen Arık, “TMO ile ilgili söylentileri duyuyoruz; ‘Randıman hesaplanırken üretici dışarıda tutuluyor’ gibi olumsuz algıları işitiyoruz. Ancak gördüğümüz üzere, tüm işlemler üreticinin gözleri önünde yapılıyor” sözlerine yer verdi.

 

Emanetçilik bitmeli

 

Geçtiğimiz Perşembe gününe kadar TMO’nun Kocaali’de 40 bin 675 kilogram, Karasu’da ise yaklaşık 30 ton civarında fındık aldığını belirten Selami Arık, “TMO’nun fındık alımı Karasu’da 21 Ağustos’ta başladı. Ekim ayının başlangıcına kadar da devam edecek. Devletimiz TMO’yu devreye sokarak bir kez daha üreticinin yanında olduğunu gösterdi. Üreticisine sahip çıktı ama üretici, kendi ürününe sahip çıkabilecek mi? Şu emanetçilik olayının kesinlikle bitmesi lazım” ifadelerini kullandı. TMO’nun fındık alımından son derece memnun olduğuna değinen Karasulu Üretici Ahmet Zeytin ise, “Karasu’da ilk defa TMO’ya fındığımı veriyorum. Her şey gözümüzün önünde yapılıyor” diye konuştu.

HABER ve FOTOĞRAFLAR: Esra Aydın

 

TMO FINDIK ALIMINDAN FOTOĞRAFLAR AŞAĞIDA:

 

Kaynak: (KH) - KarasuHaberleri.com Editör: Nevtan Angün
Etiketler: Gözleri, önünde, hesaplanıyor,
Diğer Fotoğraflar
Diğer fotoğrafları büyük görüntülemek için üzerini tıklayın.
Gözleri önünde hesaplanıyor
Gözleri önünde hesaplanıyor
Gözleri önünde hesaplanıyor
Gözleri önünde hesaplanıyor
Gözleri önünde hesaplanıyor
Gözleri önünde hesaplanıyor
Gözleri önünde hesaplanıyor
Gözleri önünde hesaplanıyor
Yorumlar
Haber Yazılımı