Yataş 160x600 SOL
Yataş 160x600 SAĞ
Güçler Birleşti 660c90
Fiberix 1000x90
Haber Detayı
29 Temmuz 2019 - Pazartesi 12:57 Bu haber 4038 kez okundu
 
Gözyaşlarıyla uğurladılar
Karasu ve Kocaali’den bu yıl hacca gitmeye hak kazanan 43 kişi, Karasu Merkez Camii önünden gözyaşları eşliğinde uğurlandı. Otobüse binen hacı adayları, hem hüzün hem de mutluluk içerisinde Karasu’dan kutsal topraklara doğru yola çıktı.
GÜNDEM Haberi
Gözyaşlarıyla uğurladılar

Youtube Kanalı 665x144

Diyanet İşleri Başkanlığı’nın organizasyonu ile hacca gidecek olan 43 kişi, cumartesi günü gözyaşları eşliğinde kutsal topraklara doğru uğurlandı. İkindi namazı sonrası Merkez Camii önünde okunan Kur’an-ı Kerim ve edilen duaların ardından yola çıkan hacı adayları, aileleri tarafından gözyaşları ile uğurlandı. Yaklaşık 43-44 gün kutsal topraklarda kalacak olan hacı adayları hac görevlerini tamamladıktan sonra hacı olarak Karasu’ya dönecekler. Merkez Camii önünde hacı adaylarına hitaben kısa bir konuşma yapan Karasu Müftüsü Mustafa Aydın, ailelerle birlikte dua etti. Karasu Haberleri’ne açıklamada bulunan Aydın, “Kafile başkanımız Serdivan Müftüsü Ömer Yay ile birlikte yola çıkan 43 hacı adayımızın hac görevlerini hayırlısıyla tamamlayıp ülkemize dönmelerini diliyorum” dedi.

 

 

Kura çıkmayan üzülmesin

 

Her yıl yaklaşık 2 milyon 225 bin başvuru yapan adaylar arasından sadece 80 bin hacı adayının kutsal topraklara gittiğini belirten Karasu Müftüsü Mustafa Aydın, “Diyanet İşleri Başkanlığı’nın organizasyonu ile hacca giden80 bin kişinin yaklaşık yüzde 45’i 2008-2009 yıllarında başvuru yapıp sıra bekleyen adaylarımız. 10 yıldan beri sıra bekleyen adaylarımız var. Kendilerine sıra gelmeyen ya da kurada çıkmayanlar üzülmesin, sabırla beklesin” dedi. Bu yıl ilk kez başvuru yapanlardan sadece 71’inin başvurduğu yıl hac hakkı kazandığını da belirten Aydın, “71 vatandaşımıza ilk başvurusunda gitmek nasip oldu. 80 bin kişi arasında sadece 71 kişinin bu hakkı elde etmesi kolay rastlanılır bir şey değil. Kutsal hac görevlerini yerine getirecek olan hacı adaylarımıza sağlık ve huzurla tamamlayıp, dönmelerini diliyorum” diyerek sözlerine son verdi.

 

Kaynak: (KH) - KarasuHaberleri.com Editör: Nevtan Angün
Yorumlar
Haber Yazılımı