Haber Detayı
18 Temmuz 2019 - Perşembe 21:04 Bu haber 7517 kez okundu
 
Gülen ile çekilmiş fotoğrafları var
Pazartesi günü Karasu’da gerçekleştirilen 15 Temmuz programına katılmayan Aydın, tavrının aynı olduğunu belirtti. “Gülen’e hiçbir zaman, ‘hocaefendi’ demedik” şeklinde konuşan Aydın, hocaefendi tabirini kullananların Gülen ile çekilmiş fotoğraf ve belgelerinin olduğunu da sözlerine ekledi.
SİYASET Haberi
Gülen ile çekilmiş fotoğrafları var

Karasu Başbuğ Alparslan Türkeş Parkı’nda Pazartesi günü düzenlenen 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü Anma Programına katılmayan CHP Karasu İlçe Başkanı Nurhan Aydın, tavırlarının aynı olduğunu ifade etti. 15 Temmuz 2018’de de benzeri düzenlenen programa katılmayarak tepkisini gösteren Nurhan Aydın, “15 Temmuz’un fetönün bir darbe girişimi olduğunu kabul ediyorum. Darbeler her zaman halka yapıldı. Eğer ki bizim onurlu, dik duran askerlerimiz olmasaydı o darbeyi onlar gerçekleştireceklerdi. Yine bugün başkalarıyla beraberler, 'Bu cemaat, şu cemaat' diyerek hata yapıyorlar. Bir yerlere bağlanmak zorunda değiliz” sözlerine yer verdi.

 

Büyük bir saygısızlık

 

Fethullah Gülen’e hiçbir zaman, ‘hocaefendi, hazretleri’ demedik” şeklinde konuşan Aydın, “Maddi manevi o gücü birileri onlara verdi. Dün fetö dediğimizi, yıllar sonra onlar kullanıyor. Gülen’le genel başkanımızın ya da milletvekillerimizin bir tane bile fotoğrafını gösteremezler. Çünkü yok. Ancak onların hepsinin belgeleri ve çekilmiş fotoğrafları var” ifadelerine yer verdi. “Geçen hafta komisyona, ‘fetönün siyasi ayağı araştırılsın’ diye başvuruldu ve birileri kahkaha atarak yine reddetti” diyen Aydın, “Biz, fetönün siyasi ayağının da araştırılmasını istiyoruz. Ancak bu talebimiz her seferinde red cevabı alıyor. Bizim elimizi, kolumuzu bağladılar” şeklinde konuştu. 15 Temmuz Pazartesi günü Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’na yaptırdığı yuhalatmayı kınadığına da değinen Aydın, “Bunu, halka yapılan büyük bir saygısızlık olarak değerlendiriyorum. Bu yaşananları önceden de yaptıklarını bildiğimiz için o tür ortamlara, toplantılara girmiyoruz” şeklinde açıklamalarda bulundu.

 

 

HABER: ESRA AYDIN

 

Kaynak: (KH) - KarasuHaberleri.com Editör: Esra Angün
Etiketler: Gülen, ile, çekilmiş, fotoğrafları, var,
Yorumlar
Haber Yazılımı