Haber Detayı
08 Kasım 2019 - Cuma 01:23 Bu haber 2096 kez okundu
 
Haftanın programı belli oldu
Bu yıl 8-16 Kasım tarihleri arasında kutlanacak olan Mevlid-i Nebi Haftası etkinlik programı belli oldu. Karasu Müftüsü Mustafa Aydın, hafta boyu gerçekleştirilecek olan etkinlikler hakkında bilgi verdi.
GÜNDEM Haberi
Haftanın programı belli oldu

Türkiye genelinde ve Türk-Müslüman halkın yaşadığı dış temsilciliklerde 8-16 Kasım tarihleri arasında kutlanacak olan Mevlid-i Nebi Haftası dolayısıyla çeşitli etkinlikle gerçekleştirilecek. 8 Kasım Cuma günü sabah saatlerinden itibaren de Karasu’da bir dizi etkinlik ile Mevlid-i Nebi Haftası kutlanmaya başlanacak. Karasu Ulu Camii’nde üniversite gençleri ve Karasu halkı ile kılınacak sabah namazı ile başlayacak olan etkinlikler hakkında bilgi veren Karasu Müftüsü Mustafa Aydın, sabah namazı sonrası kahvaltı programı düzenleneceğini belirtti. Cuma namazında hafta dolayısıyla “Hz. Peygamberimiz ve Aile” konusunun işleneceğini dile getiren Müftü Aydın, “Mevlid Kandili olan 8 Kasım Cuma akşamı, Karasu Merkez Camii’nde Adapazarı Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencileri ve eğitimcilerinin katılımıyla bir program düzenlenecek. Karasu’nun tüm camilerinde de aynı akşam programlar gerçekleştirilecek” şeklinde konuştu.

 

Belge töreniyle son bulacak

 

Ülke genelinde 11.11 sloganıyla gerçekleştirilecek olan 11 milyon fidan dikim etkinliğinin 11 Kasım Pazartesi günü saat 11:11’de Karasu Darıçayırı’nda anaokulu ve hafızlık kursu öğrencileri ile ailelerinin katılımıyla fidan dikileceğini de sözlerine ekleyen Mustafa Aydın, “Salı günü esnafımızı ziyaret edeceğiz ve gül dağıtacağız. Çarşamba günü hastanemiz ziyaret edilecek, şehit ailelerimiz ziyaret edilecek. Diğer etkinliklerle beraber haftayı tamamlayacağız” diyerek Mevlid-i Nebi Haftası etkinliklerin hakkında bilgi verdi. Son olarak Karasu Sosyal Gelişim Merkezi’nde (SGM) 23 Kasım Cumartesi günü düzenlenecek programla hafızlık kursunu tamamlayan 19 öğrenciye belgelerinin verileceğini söyleyen Aydın, “Mevlid-i Nebi Haftası’nın ilçemizde, yurdumuzda ve tüm İslam aleminde hayırlar ile geçmesini temenni ediyorum” diyerek konuşmasını tamamladı.

HABER: Nevtan Angün

 

Kaynak: (KH) - KarasuHaberleri.com Editör: Nevtan Angün
Etiketler: Haftanın, programı, belli, oldu,
Yorumlar
Haber Yazılımı