Haber Detayı
09 Eylül 2019 - Pazartesi 12:43 Bu haber 6452 kez okundu
 
Hakkımı helal etmiyorum!
Karasu FİSKOBİRLİK Başkanlığı görevinden istifa eden Ali Şakar, yayımladığı basın açıklamasıyla istifa gerekçesini açıkladı. Çalışmalarının karşılığını alamadıklarını belirten Şakar, FİSKOBİRLİK’e 7 ton çürük fındık satan fındık tüccarlarına ise hakkını helal etmediğini belirtti.
EKONOMİ Haberi
Hakkımı helal etmiyorum!

Beş yıl süredir Karasu FİSKOBİRLİK Başkanlığı görevini sürdüren ve akabinde  istifa eden Ali Şakar, istifa gerekçesini yayımladığı basın açıklaması ile belirtti. Beş yıl boyunca sürdürdüğü görevinden 29 Ağustos 2019 tarihi itibariyle istifa ettiğini belirten Şakar, “İstifa nedenim, kesinlikle yorgunluk, meclis üyeliği veya KARSAŞ yönetim kurulu başkanlığı değil” şeklinde açıklamada bulundu. Kooperatife başkan olurken projesinin Karasu FİSKOBİRLİK’in çıtasını Kocaali’den sonra ikinci sıraya yükseltmek olduğunu ifade eden Ali Şakar, “İlk yıl 140 ton, ikinci yıl 630 ton, üçüncü yıl 170 ton, geçen yıl ise 270 ton fındık anca alabildik. FİSKOBİRLİK’in Karasulu 5 bin 500 ortağını kooperatife çekemedik. Çalışmalarımız bir türlü karşılık bulamadı. Oysaki aracı tüccarlar gibi fındığı üreticiden çuvallayarak kapıdan aldık ve ödemeleri zamanında yaptık. Sabrımı taşıran son olay ise geçen yılki mübaya döneminde yaşadık” dedi.

 

Alçakça ticaret

 

İçerisinde Karasulu fındık tüccarlarından bazılarının da olduğu bir kesim, Karasulu fındık üreticilerini kullanarak FİSKOBİRLİK’e 7 tona yakın çürük fındık sattı. Bu alçakça hareket sonucunda kooperatifimiz 67 bin lira zarara uğratıldı ve tarafımıza zimmet çıktı” diyen Şakar, “Göreve geldiğim günden itibaren bir kuruşunu dahi zayi etmekten kaçırdığımız kooperatifimize yapılan bu alçakça ticaret beni çok üzdü ve yıprattı. Genel merkezimizce yapılan soruşturmalar geçen hafta sonuçlandığında tarafıma çıkarılan 67 bin liralık zimmetin şahsıma düşen yarı kısmını ödeyerek istifamı verdim” şeklinde konuştu. Şakar, son olarak, “Bu sebeple Karasu kooperatifine yapılan ahlak dışı ticareti yapanlara, onlara yardım ve yataklık yapan kişilere hakkımı helal etmiyorum. Onları önce Allah'a sonra da Karasu’nun dürüst fındık üreticilerine havale ediyorum. Genel başkanımız Lütfi Bayraktar ve üst birlik yönetim kurulu ile yönetim kurulu arkadaşlarıma çok teşekkür ediyorum” diyerek sözlerine son verdi.

HABER: Nevtan Angün

 

Kaynak: (KH) - KarasuHaberleri.com Editör: Nevtan Angün
Etiketler: Hakkımı, helal, etmiyorum!,
Yorumlar
Haber Yazılımı