Haber Detayı
04 Mayıs 2019 - Cumartesi 00:24 Bu haber 5523 kez okundu
 
Hayat kurtarmak kadar önemli
Sakarya Uygulamalı Bilimler Üniversitesi (SUBÜ) Karasu Meslek Yüksek Okulu öğrencilerine yönelik işaret dili eğitimi verildi. Bölüm Başkanı İsmail Bilgiçli, “İşaret dili, ilkyardım gibi hayatımızın her anında lazım olabilecek bir araçtır ve hayat kurtarma kadar öneme de sahiptir” dedi.
EĞİTİM Haberi
Hayat kurtarmak kadar önemli

Pazartesi günü SUBÜ Karasu Meslek Yüksek Okulu’nda düzenlenen programda okul öğrencilerine temel işaret dili eğitimi verildi. Okul öğrencilerinden sertifikalı eğitimci Kezban Özcan tarafından verilen işaret dili eğitimde, temel bilgileri kapsayan bir sunum gerçekleştirildi. Sunumda, işaret dilinin; ilkyardım bilgisine sahip olunmasının gerekliliği gibi işaret dili bilmenin de büyük önem taşıdığı ifade edildi. Acil durumlarda işaret dili iletişimine ihtiyaç duyan insanlara yardım edilmesi konusunda farkındalık oluşturulması amaçlanan programa, öğrencilerin ilgisi de büyük oldu.

 

 

İlkyardım kadar önemli

 

SUBÜ Karasu Meslek Yüksek Okulu Otel, Lokanta ve İkram Hizmetleri Bölüm Başkanı Dr. Öğr. Üyesi İsmail Bilgiçli, “Karasu Meslek Yüksek Okulu olarak, sosyal sorumluluk etkinlikleri kapsamında a-okulumuz adına işaret dili konusunda öğrencilerimizi bilgilendirmek ve bilinçlendirmek adına faaliyetler yapmaya devam ediyoruz. İşaret dilinin, ilkyardım gibi hayatımızın her anında lazım olabilecek bir araç olduğunu unutmamamız gerekiyor. Hayatımızı kolaylaştıracak etkinliklerimiz bu kapsamda devam edecek” dedi.

 

Kaynak: (KH) - KarasuHaberleri.com Editör: Nevtan Angün
Etiketler: Hayat, kurtarmak, kadar, önemli,
Yorumlar
Haber Yazılımı