Haber Detayı
04 Aralık 2018 - Salı 23:56 Bu haber 12157 kez okundu
 
Haydi, mucizenin öyküsü yazalım
İzmir'de yaşayan 3,5 yaşındaki Öykü Arin Yazıcı'ya, nadir görülen Juvenil Myelomonositik Lösemi (JMML) tanısı konuldu. Hastanede tedavi altına alınan minik Öykü, hayata tutunabilmek için ilik bağışı bekliyor.
TÜRKİYE Haberi
Haydi, mucizenin öyküsü yazalım

Karasu Darıçayırı Mahallesi’nden Ekrem Şen’in torunu olan ve İzmir'de yaşayan Çağdaş - Eylem Yazıcı çiftinin kızları Öykü Arin'e, nadir görülen Juvenil Myelomonositik Lösemi (JMML) tanısı konuldu. Minik Öykü, Dokuz Eylül Üniversitesi Hastanesi'nde tedavi altına alındı. Ailesi, Öykü'nün hayata tutunması için, ilik nakli bekliyor. Öykü için sosyal medya üzerinden de bir kampanya başlatıldı. Donör bulunması için çabalayan Yazıcı Ailesi'nin yakınları ve vatandaşlar, bir yandan kan bağışında bulunurken, bir yandan da uygun ilik için seferber oldu.

 

Tek çare ilik nakli

 

Juvenil miyelomonositik lösemi (JMML) erken çocukluk çağında görülen, çocukluk çağı lösemilerinin bir türü. Görülme oranı yüzde 2 olan hastalığın tedavisi ise kemik iliği nakli. Bu arada şarkıcı Haluk Levent'in kurucusu olduğu AHBAP'ın, Öykü Arin için 1 Aralık'ta 57 şehirde kan ve kök hücre bağışı kampanyası başlatıldı. Minik Öykü için destek çığ gibi büyürken, tedavide dakikaların bile hayati önem taşıdığı belirtildi. Karasu Haberleri internet medyasına yapılan açıklamada Karasu’dan da minik Öykü’ye umut olmak isteyenlerin (0 505) 662 90 40 numaralı telefondan dedesi Ekrem Şen’e ulaşılabileceği belirtildi.

 

Kaynak: (KH) - KarasuHaberleri.com Editör: Nevtan Angün
Etiketler: Haydi,, mucizenin, öyküsü, yazalım,
Yorumlar
Haber Yazılımı