Yataş 160x600 SOL
Yataş 160x600 SAĞ
Güçler Birleşti 660c90
Yerel Esnaf 1000x90
Haber Detayı
09 Aralık 2018 - Pazar 10:47 Bu haber 5336 kez okundu
 
Hedef: 21 dalda başarı
2018-2019 eğitim öğretim yılı okul sporları faaliyet toplantısı yapıldı. Toplantıda geçen yıl Sakarya’da elde edilen ikincilik derecesinin arttırılması ve yeni spor dallarında başarı için mücadele verilmesi kararlaştırıldı.
SPOR Haberi
Hedef: 21 dalda başarı

Youtube Kanalı 665x144

Karasu İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve İlçe Spor Müdürlüğü öncülüğünde 2018-2019 eğitim öğretim yılında gerçekleştirilecek olan okul sporları faaliyetleri için bir toplantı gerçekleştirildi. Perşembe günü Karasu Şehit Hasan Keleş Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi toplantı salonunda yapılan toplantıya, İlçe Milli Eğitim Müdürü Çetin Turhan, İlçe Spor Müdürü Kemal Ataç, İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Fikret Güldemir ve ilçe genelinde görev yapan beden eğitimi öğretmenleri katıldı.  İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve İlçe Spor Müdürlüğü tarafından ikinci dönem başlayacak olan 2.Küme Müsabakaları öncesi görüş alışverişinde bulunulan toplantıda, geçen yıl elde edilen başarılar değerlendirildi ve başarı çizgisinin yükseltilmesi için yapılacak çalışmalar hakkında kararlar alındı. Karasu genelindeki okullarda minik erkek-kızlar, küçük erkek-kızlar, yıldız erkek-kızlar ve genç erkek-kızlar olmak üzere dört kategoride mücadele edilecek spor dalları ile yeni eklenecek olan sportif faaliyetler için faaliyet programı hazırlandı.

 

İlçe Milli Eğitim Müdürü Çetin Turhan, Karasu Haberleri internet medyasına verdiği bilgide, “Geçen yıl ilçemiz, il genelinde ikincilik elde etti. Aynı başarı grafiğinin bu yıl da sürdürülmesi ve grafiğin daha da yukarıları çıkartılmasını hedefliyoruz. Sizlerin ve öğrencilerimizin bu grafiği yükselteceğine inanıyorum. Sportif faaliyetler, aynı zamanda gençlerimizin kötü alışkanlıklara yöneltmesinin de önüne geçmektedir. Milli Eğitim Müdürlüğü olarak bu konuda her türlü desteği vermeye hazırız” dedi. İlçe Spor Müdürü Kemal Ataç ise, “Bu yıl, geçen yıla göre yeni spor dallarında da mücadele vereceğiz. Bu alanlarda da başarılı olacak kadrolara ve teknik ekipmanlara sahip olarak ilçemizi en güzel şekilde ilde temsil etmeye hazırız” ifadelerini kullandı. Ataç, ikinci dönem Karasulu gençlerin atletizim, basketol, bilardo, bilek güreşi, bocce, dart, futbol, futsal, güreş, hentbol, judo, karate, kros, masa tenisi, okçuluk, satranç, tenis, voleybol, yüzme, kick boks ve atıcılık alanları olmak üzere toplam 21 dalda mücadele verileceğini belirtti. Toplantıda ayrıca beden eğitimi öğretmenlerinin sorun ve taleplerine de kulak verildi.

 

 

 

Kaynak: (KH) - KarasuHaberleri.com Editör: Nevtan Angün
Yorumlar
Haber Yazılımı