Haber Detayı
02 Ocak 2019 - Çarşamba 09:30 Bu haber 5710 kez okundu
 
Hedef Sakarya’da liderlik
Karasu’da geçen yıl yoğun bir katılımla gerçekleştirilen okul sporları müsabakaları hazırlıkları devam ediyor. İlçe Spor Müdürü Kemal Ataç, “Geçen yıl ikinci sırada olan Karasu’nun bu yıl birinciliği almasını hedefliyoruz” dedi.
SPOR Haberi
Hedef Sakarya’da liderlik

Konu ile ilgili açıklama yapan Karasu Gençlik ve Spor İlçe Müdürü Kemal Ataç, “Geçen yıl ilçemizde okul sporlarında önemli bir başarı elde ettik. Okullarımızdaki öğrencilerin üçte ikisine spor yaptırarak il genelinde Karasu olarak ikinci geldik. Bu yıl hedefimiz ilk sırada yer almak. Bunun için çalışmalarımıza başladık. Okullarımızda görevli beden öğretmeni arkadaşlarımızla toplantı yaparak yarışma yapılabilecek branşları konuştuk. İlçemizde yapılabilecek 21 spor branşı tespit ettik. Bu sayı geçen yıl dokuzdu” dedi.

 

Şölen geliyor

 

“Şu an için minikler, küçükler, yıldızlar ve gençler kategorilerinde yapılacak yarışmalarda okullarımızdan gelen başvuruları alıyoruz. Önümüzdeki haftalar başvurular tamamlanacak ve yarışma takvimini açıklayacağız” şeklinde konuşan Ataç, sözlerini “Yarışmalar muhtemelen 2019 yılı mart ayında başlayacak ve mayıs ayına kadar devam edecek. Bu yıl, il müdürlüğümüz branş seçimini, fikstür oluşumunu ve yarışma takvimini ilçelere bıraktı. Biz de elimizden geldiğince ilçemiz şartlarını da göz önünde bulundurarak çalışmalarımızı yürütüyoruz. Yine İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ile birlikte organize ettiğimiz geleneksel çocuk oyunları şenliklerinin de mart ve nisan aylarında yapılacağını düşünürsek bu yıl ilçemiz büyük bir spor şöleni yaşayacaktır” diyerek tamamladı.

 

 

 

Kaynak: (KH) - KarasuHaberleri.com Editör: Nevtan Angün
Etiketler: Hedef, Sakarya’da, liderlik,
Yorumlar
Haber Yazılımı