Yataş 160x600 SOL
Yataş 160x600 SAĞ
Güçler Birleşti 660c90
Fiberix 1000x90
Haber Detayı
04 Ekim 2019 - Cuma 20:56 Bu haber 2192 kez okundu
 
Hem tanıdılar hem tanıttılar
Karasu İnönü İlkokulu 3/f sınıfı öğrencileri tarafından okuldaki sınıflara tek tek sunulan gösteri dikkat çekti. Sınıftan bir grup öğrenci, Dünya'nın şekli ile ilgili görüş bildiren düşünür ve bilim insanlarını canlandırdı.
EĞİTİM Haberi
Hem tanıdılar hem tanıttılar

Youtube Kanalı 665x144

Geçtiğimiz hafta İnönü İlkokulu 3/f sınıfı öğrencileri, tek tek sınıfları gezerek okul öğrencilerine dünyanın şekli ile ilgili görüş bildiren düşünür ve bilim insanlarını canlandırdı. Öğrenciler; Macellan, Galile, Aristo, Pisagor, Tales, Kepler, Biruni, aynı zamanda Yunan, Hint, Babil, Maya düşünürlerini temsil eden kostümleri giydi. Okul aile birliğinin deste ile hazırlanan kostümleri giyen öğrenciler, ünlü düşünürler hem tanıdılar hem de tanıttılar.

 

Görsel anlatımın her zaman daha çok akılda kaldığını belirten sınıf öğretmeni Sevilay Kocabaş, “Sınıftan belirlediğimiz öğrencilerimiz, ünlü düşünürlerin kostümlerini giyerek tek tek diğer sınıftaki arkadaşlarına canlı olarak anlattılar. Onlar içinde hem eğitici hem eğlendirici bir etkinlik oldu. Çocuklarımızın kostümleri velilerin el emekleri ile hazırlanan kostümlerdi. Yani burada Emeksiz hiçbir şey yok. Bundan dolayı emeği geçen öğrenci ve velilerimize çok teşekkür ediyoruz” sözlerine yer verdi.

HABER: Esra Angün

 

ETKİNLİĞE AİT FOTOĞRAFLAR AŞAĞIDA:

 

Kaynak: (KH) - KarasuHaberleri.com Editör: Nevtan Angün
Diğer Fotoğraflar
Diğer fotoğrafları büyük görüntülemek için üzerini tıklayın.
Hem tanıdılar hem tanıttılar
Hem tanıdılar hem tanıttılar
Hem tanıdılar hem tanıttılar
Hem tanıdılar hem tanıttılar
Yorumlar
Haber Yazılımı