Haber Detayı
29 Mart 2019 - Cuma 12:04 Bu haber 4428 kez okundu
 
Hepsinin birer hazinesi oldu
Kütüphaneler Haftası kapsamında dağıtılan kumbaralarda biriktirdikleri paraları kitap ve oyun seti alarak değerlendiren minik öğrenciler, gerçekleştirilen projenin adına uygun birer hazineye sahip oldu.
EĞİTİM Haberi
Hepsinin birer hazinesi oldu

Karasu Zübeyde Hanım Anaokulu öğrencileri, bir süre önce kendilerine dağıtılan kumbaralarda biriktirdikleri paralarla, kitap ve oyun setleri alarak ‘Kitap Hazinem’ projesini okullarında başarıyla uyguladı. Projeyle ilgili bilgi veren Okul Müdürü Zehra Türkoğlu Kuba, “Kütüphaneler Haftası dolayısıyla Kitap Hazinem adlı bir proje uyguladık. Mart ayında öğrencilerimize birer kumbara dağıttık. Çocuklarımız biriktirdikleri paralarla, okul bahçesinde kurulan stanttan kendi tercihleri olan hikaye kitabı, boyama kitabı ve çeşitli oyun setleri alma imkanı buldu. Amacımız, çocuklarımızın sorumluluk sahibi olması ve onlara kitap sevgisini aşılamaktı” dedi. Toplam 200 öğrencinin katıldığı projede, öğrenci velileri de gelerek hem çocuklarına destek verdi hem de onlarla beraber kitap okudu, oyun oynadı.

 

Harcadım ama geri kazandım

 

Okulun 6 yaş grubu sınıfı öğrencisi Zeynep Dora Tarım, “Öğretmenlerimiz tarafından bize dağıtılan kumbaralarda para biriktirdim. Biriktirdiğim parayı kitap ve oyun seti alarak harcadım. Ama harcadığım parayı geri kazanmış oldum. Evde ailemle kitap okuyup bu oyun setini oynayacağım” dedi. Öğrenci velilerinden Bora Demirci ise, “Etkinliği son derece olumlu buldum. Çocuklarımız için başarılı bir uygulama ortaya kondu. Çocuğum için hikaye kitabı ve oyun seti aldım. Çocuklarımızın heyecanı bizleri mutlu etti. Aldığımız kitaplar ve oyun seti ile evde çocuğumuzla zaman geçireceğiz. Emeği geçen herkese teşekkür ederim” şeklinde konuştu. Öğrencilerin, alışveriş sırasında heyecanları ise görülmeye değer renkli görüntüler ortaya koydu.

 

 

 

Kaynak: (KH) - KarasuHaberleri.com Editör: Nevtan Angün
Etiketler: Hepsinin, birer, hazinesi, oldu,
Yorumlar
Haber Yazılımı