Yataş 160x600 SOL
Yataş 160x600 SAĞ
Medya Karasu 660x90
Fiberix 1000x90
Haber Detayı
31 Ocak 2020 - Cuma 11:30 Bu haber 1533 kez okundu
 
Her şey çiftçi için, her şey üretim için
Çarşamba günü Karasu Ziraat Odası Toplantı Salonu’nda Karasulu çiftçilere yönelik fındık yetiştiriciliği, hastalık ve zararlıları konulu eğitim semineri düzenlendi. İlden gelen Ziraat Mühendisi Selda Kayalak Balık’ın bilgilendirmede bulunduğu seminere İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü Yutkun Cabak da katılım sağladı.
GÜNDEM Haberi
Her şey çiftçi için, her şey üretim için

KarasuHaberleri.com & Karasu Cihan Haber
Esra Angün'ün haberi

 

Ziraat Odası Toplantı Salonu’nda Karasulu çiftçilere yönelik Çarşamba günü saat 15:00’da eğitim semineri düzenlendi. Seminerde fındık yetiştiriciliği, hastalık ve zararlıları konuları ele alındı. Eğitim seminerinde İl Gıda, Tarım ve Hayvancılık bünyesinde çalışan Ziraat Mühendisi Selda Kayalak Balık, bilgilendirmede bulundu. Seminerde İlçe Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürü Yutkun Cabak, Ziraat Odası Yönetim Kurulu Başkanı Selami Arık, Karasu Ziraat Odası bünyesinde bulunan Ziraat Mühendisleri Serap Vildan Ersoy, Nermin Pekten, Ziraat Teknikeri Bülent Demirci, Kocaali Pro Gıda Ziraat Mühendisleri ve çok sayıda Karasulu çiftçi hazır bulundu.

 

Çiftçinin gündemi fındık

 

Seminerde katılım sağlayan çiftçilere broşür ve kitapçık ilçe birlikte anahtarlık ve kalem hediye edildi. Seminerde açılış konuşmasını İlçe Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürü Yutkun Cabak, gerçekleştirdi. Cabak’ın sözlerinin ardından söz alan Ziraat Mühendisi Selda Kayalak Balık, eğitim seminerine fındık çeşitliliği konusuyla giriş yaptı. Ardından fındık yetiştiriciliği, budama, ilaçlama, hastalık ve zarlıları hakkındaki konuları da ele aldı. Selda Kayalak Balık, özellikle fındık külleme hastalığı ve Amerikan beyaz kelebeği konularının altını çizdi. Yaklaşık bir buçuk saat süren eğitim semineri, Selda Kayalak Balık’ın çiftçilerin sorularını yanıtlamasıyla son buldu.


HABERE AİT FOTOĞRAFLAR:
 

Kaynak: (KH) - KarasuHaberleri.com Editör: Nevtan Angün
Diğer Fotoğraflar
Diğer fotoğrafları büyük görüntülemek için üzerini tıklayın.
Her şey çiftçi için, her şey üretim için
Her şey çiftçi için, her şey üretim için
Her şey çiftçi için, her şey üretim için
Satılık Daire 665x300
Yorumlar
Haber Yazılımı