Yataş 160x600 SOL
Yataş 160x600 SAĞ
Medya Karasu 660x90
Fiberix 1000x90
Haber Detayı
06 Eylül 2019 - Cuma 13:33 Bu haber 3990 kez okundu
 
İlk günden yerlerini aldılar
Karasu’da 2019-2020 eğitim öğretim yılı oryantasyon (uyum) süreci Perşembe günü başladı. Okul öncesi ve birinci sınıf öğrencilerini kapsayan süreci değerlendiren Bayhan, ailelerin fındık hasadında olması dolayısıyla katılımın geçen yıla kıyasla az olduğunu vurguladı.
EĞİTİM Haberi
İlk günden yerlerini aldılar

Okul öncesi ve birinci sınıf öğrencileri için Perşembe günü ilk ders zili çaldı. 2019-2020 eğitim öğretim yılına oryantasyon süreci dolayısıyla okula erken başlayan minik öğrenciler, sınıflarda yerlerini aldı. Öğrencilerin merak ve heyecan dolu anlarına velileri de eşlik etti. Öğrenciler, sınıflarında öğretmenleri ve yeni arkadaşlarıyla tanışırken veliler de okul koridorlarında bekledi. Bu yıl oryantasyon sürecinin Karasu için erken olduğuna değinen Fatih Sultan Mehmet İlkokul Müdürü Mehmet Bayhan, “Şu anda aileler fındık bahçelerinde olduğu için sınıflar tam anlamıyla dolu değil. Bu yüzden geçen yıla kıyasla oryantasyon sürecine katılım biraz daha az oldu” dedi.

 

Yeni dönemde yeni çalışmalar

 

Yeni eğitim öğretim dönemine tam kadro hazır olduklarına da değinen Müdür Mehmet Bayhan, “Yaz boyunca okulun boyasını, temizliğini yaptık. Yeni dönem için hiçbir eksiğimiz de yok, hepsini tamamladık” şeklinde konuştu. Yeni dönem için yeni çalışmalarının da olacağını ifade eden Bayhan, “Çocuklarımızın teorik derslerinin yanı sıra sosyal, kültürel ve fiziksel gelişimlerini arttırmak amacıyla çalışmalarımız geçen yıllarda olduğu gibi bu yıl da gerçekleşecek. Bunlardan başlıca birkaçını söyleyecek olursak; ‘Tohumlar fidan olsun’ adlı bir proje düzenleyip öğrencilerimizle ağaçların olmadığı yerlere fidan dikeceğiz. Önceden yapmış oluğumuz ve velilerin çocuklarıyla birlikte okumalarını sağlayacak olan kitap okuma çalışmalarımız bu yıl da devam edecek. Ayrıca müzikal çalışmalarımız ve turnuvalarımız da bu yıl sürecek” ifadelerini kullandı.

 

HABERE AİT FOTOĞRAFLAR AŞAĞIDA:

 

Kaynak: (KH) - KarasuHaberleri.com Editör: Esra Angün
Diğer Fotoğraflar
Diğer fotoğrafları büyük görüntülemek için üzerini tıklayın.
İlk günden yerlerini aldılar
İlk günden yerlerini aldılar
İlk günden yerlerini aldılar
İlk günden yerlerini aldılar
İlk günden yerlerini aldılar
İlk günden yerlerini aldılar
Satılık Daire 665x300
Yorumlar
Haber Yazılımı