Haber Detayı
02 Aralık 2019 - Pazartesi 22:19 Bu haber 2824 kez okundu
 
İstanbul’dan Helal’lik aldılar
Karasu Karadeniz Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Yiyecek ve İçecek Hizmet Alanı bölümü öğrencileri, Pazar günü İstanbul’da düzenlenen Dünya Helal Zirvesi Uluslararası Aşçılar Yarışması’nda 35 ekip arasından 3’üncülüğü hak kazandı. Bronz madalya alan öğrencilerin menüsünde lezzetleriyle dikkat çeken yiyecekler yer aldı.
EĞİTİM Haberi
İstanbul’dan Helal’lik aldılar

Pazar günü İstanbul’da düzenlenen Dünya Helal Zirvesi Uluslararası Aşçılar Yarışması’nda Karadeniz Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Yiyecek ve İçecek Hizmet Alanı bölümü öğrencileri, hazırladıkları menüyle 35 ekip arasından ilk üçe girmeye hak kazandı. Lezzetli yiyecekleri sunan 11 ve 12. sınıf öğrencilerinden İrem Yiğit, Havva Nur Yıldız ve Gülçin Yiğit, üçüncü olarak bronz madalya almaya hak kazandı. Derece yaparak Karasu’nun adını duyuran öğrencilerin menüsünde başlangıç olarak patates kroket, ana yemekte kuzu lokum ve tatlıda ise panna cotta yer aldı.

 

Daha da güçleniyoruz

 

Yiyecek ve içecek hizmet alanının girdiği yarışmalardan aldığı derecelerle kendinden söz ettirmeye devam eden Karadeniz Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencilerinin demo çalışmalarında emeği geçen ve desteğini esirgemeyen Rio Garden Şefi Hakan Özdemir’e teşekkürlerini ileten Okul Müdürü Canan Başaran, “Bu aşamada, işletme mutfağının kullanılması için bize kapılarını açan işletme sahibi Muhammed Bülent Erol’a da şükranlarımı sunuyorum” dedi. “Gençlerimiz, özverili çalışarak başarılı kariyerlerinin temellerini atıyor” şeklinde konuşan Başaran, “Onların bu azimleri bizleri daha da güçlendiriyor ve işimize daha aşkla başlanmamızı sağlıyor. Okulumuz adına katıldıkları yarışmada bizi çok iyi sonuçlarla temsil eden öğrencilerimi tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyorum” ifadelerini kullandı.

 

HABERE AİT FOTOĞRAFLAR AŞAĞIDA:

Kaynak: (KH) - KarasuHaberleri.com Editör: Esra Angün
Etiketler: İstanbul’dan, Helal’lik, aldılar,
Diğer Fotoğraflar
Diğer fotoğrafları büyük görüntülemek için üzerini tıklayın.
İstanbul’dan Helal’lik aldılar
İstanbul’dan Helal’lik aldılar
İstanbul’dan Helal’lik aldılar
Yorumlar
Haber Yazılımı