Haber Detayı
10 Haziran 2020 - Çarşamba 14:33 Bu haber 2926 kez okundu
 
Kapasite arttı, zam kalktı
Karasu Şoförler ve Otomobilciler Esnaf Odası Başkanı Kerim Uyar, yüzde elli kapasite zorunluluğunun kalkmasıyla birlikte bazı hususların da ön plana çıktığını belirtti. Uyar, ulaşım ücretlerinde zam uygulanmadığını da belirtti.
EKONOMİ Haberi
Kapasite arttı, zam kalktı

KarasuHaberleri.com & Öncü Karasu
Esra Angün'ün haberi


Toplu taşıma araçlarında yüzde 50 kapasite uygulamasının kalkmasıyla bazı hususların da ön plana çıktığını belirtti. Kapasite artışı neticesinde ulaşım ücretlerinde bir zam yapılmayacağını belirten Uyar, Karasu’da hizmet veren 140 aracın düzenli olarak kontrol edildiğini ifade etti.

 

Yeni gelen genelgeyle ayakta yolcu alınmayacak” diyen Kerim Uyar, “Karasu’da kullanılan toplu taşıma araçlarında yok ama karşılıklı koltuk olan araçlarda yolcular yüz yüze oturamayacak. Şehir içi minibüslerimizde olan karşılıklı oturma düzeni de kaldırıldı” şeklinde konuştu.

 

Uyar, taksilerde mevcut önlemlerin devam ettiğini, dezenfekte çalışmaları sürdüğünü dile getirirken “Şeffaf şoför kabinleri oluşturmaya başladık. Taksi şoförlerimize tüm bilgilendirmeler yapıldı. Kendileri de gerekli kişisel önlemlerini sürdürüyor” dedi.

 

VATANDAŞ DA YARDIMCI OLMALI

 

Vatandaşın da yardımcı olması gerektiğine dikkat çeken Başkan Uyar,  “Kış nüfusumuz 65 bine yakın olsa da yaz nüfusumuz oldukça artıyor. Biz, üzerimize düşen görevi yaparak sefer sayılarını arttıracağız. Ama ayakta yolcu almak yasak olduğu için minibüsün geçerek kendisini almadığı için şikayetlerde bulunmak yerine anlayışla karşılamalarını istiyoruz” diye konuştu.

 

Karasu Şoförler ve Otomobilciler Esnaf Odası Başkanı Kerim Uyar, son olarak vatandaşa çağrıda bulunarak “Ayakta gitmek için şoförlere ısrarda bulunmamalılar. En önemlisi de maskesiz ve el dezenfektanı kullanmadan toplu taşımalara binmemelerini istiyoruz” sözleriyle konuşmasını tamamladı.

 

Kaynak: (KH) - KarasuHaberleri.com Editör: Esra Angün
Etiketler: kerim uyar, koronavirüs, zam, pandemi, toplu taşıma araçları, yüzde 50 dol
Yorumlar
Haber Yazılımı