Yataş 160x600 SOL
Yataş 160x600 SAĞ
Güçler Birleşti 660c90
Fiberix 1000x90
Haber Detayı
04 Eylül 2019 - Çarşamba 22:49 Bu haber 4842 kez okundu
 
Karasu ekibi, farkını gösterdi
Sakarya Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Dairesi Başkanlığı bünyesinde yaz sezonunda hizmet veren cankurtaran ekipleri arasında yine Karasu’da görev alan ekip ortaya koyduğu başarılı grafikle dikkat çekti. Karasulu cankurtaran ekipleri, Ağustos ayı içerisinde çok sayıda vatandaşı ölümden kurtardı.
GÜNDEM Haberi
Karasu ekibi, farkını gösterdi

mobil uygulama indir 665x200

Yaz sezonu boyunca Karasu, Kocaali ve Kaynarca sahillerinde hizmet veren Sakarya Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Dairesi Başkanlığı’na bağlı cankurtaran ekipleri, görevlerinin son günlerine yaklaştı. 15 Eylül Pazar günü saat 19:00’da görev süreleri tamamlanacak olan ekipler, yaz sezonunun bitmiş ve tatilcilerin gitmiş olmasına rağmen, kulelerinde ve sorumluluk alanlarında görevlerini sürdürmeye devam ediyor. Üç ilçe sahilinde görev yapan ekipler arasında Karasulu cankurtaran ekipleri, bir kez daha başarılı bir çalışma ortaya koydu. Ağustos ayı içerisinde Kaynarca sahilinde 18, Kocaali sahilinde 64 vatandaş boğulmaktan kurtarılırken, Karasulu cankurtaranlar tam 232 vatandaşı ölümden kurtardı.

 

Ölümlü vaka olmadı

 

Üç ilçede toplam 314 boğulma vakasına müdahale edildiği, bu vakalardan 73 tanesinin UMKE sağlık ekiplerince hastanelere kaldırıldığı ve 241 vatandaşın da ayakta tedavi edildiği belirtildi. Sakarya Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Dairesi Başkanlığı’ndan edinilen bilgiye göre Ağustos ayında cankurtaran mesai saatleri ve sorumluluk alanları içerisinde üç ilçe sahilinde de ölümlü boğulma vakasının yaşanmadığı ifade edildi. Denize girilmesinin yasaklandığı günlerde cankurtaran ekiplerinin vatandaşı denize girmemeli konusunda ve Karadeniz’de sıkça görülen RİP akıntıya karşı titizlikle bilgilendirme yaptıkları da dile getirildi. Tatilcilere, gelecek sezonda daha profesyonel bir hizmet verebilmek adına 2020 yılı sahil planlamasına ara vermeden başlanacağı da belirtildi.

HABER: Cihan Emre  /  Karasu Cihan Haber

 

 

Kaynak: (KH) - KarasuHaberleri.com Editör: Nevtan Angün
Yorumlar
Haber Yazılımı