Haber Detayı
10 Ağustos 2019 - Cumartesi 19:41 Bu haber 8456 kez okundu
 
Karasu SGM’ye ithal müdür!
Karasu Kültür Park’ta ağaçları söküp yaklaşık 14 milyon liraya mal edilen Karasu Sosyal Gelişim Merkezi’ne (SGM) dışarıdan müdür ithal edilmesi ilçede şaşkınlıkla karşılandı.
EĞİTİM Haberi
Karasu SGM’ye ithal müdür!

2017 yılının Nisan ayında temeli atılan ve Eylül ayı civarında hizmete açılması planlanan Karasu Sosyal Gelişim Merkezi (SGM) Müdürlüğü’ne Akyazı’dan müdür ithal edildi. Sakarya Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı olarak hizmet veren ve Sakarya’nın her ilçesinde açılması planlanan SGM’lerden biri olan Karasu SGM, Kültür Park’taki ağaçların sökülmesi ve yerine 14 milyon liralık dev beton yapının yapılması iki yıldır açılmayı beklerken, SGM Müdürlüğü’ne Akyazı SGM eski sorumlusu Hatice Kübra Yazaroğlu’nun getirildiği öğrenildi.

 

Teşkilat mı etkili oldu?

 

Akyazı SGM Sorumlusu iki diploma sahibi Yazaroğlu’nun yerine ise AK Parti Akyazı İlçe Kadın Kolları Başkanı Oya Asan’ın getirilmesi nedeniyle görevinden alınarak Karasu’ya atanması ise manidar karşılandı. İki diplomalı bir SGM sorumlusunun görevinden alınarak Karasu’ya ithal müdür olarak atanması, yerine kadın kolları başkanının atanması ve Karasu’da SGM’ye müdür olarak atanacak bir tane bile tahsilli kişinin bulunamaması (!) ise kafalarda soru işareti oluşturdu. Sakarya ilçelerindeki SGM’lerin büyük çoğunluğunda yerel idareciler atanırken, Karasu’ya niçin Karasu’dan bir sorumlunun atanmaması ise merak konusu oldu. Akyazı’daki atamanın teşkilat eliyle mi yapıldı, Akyazı teşkilatının da il teşkilatı üzerindeki etkisinin, Karasu’da neden olmadığı ise vatandaş tarafından merak konusu oldu.

 

Kaynak: (KH) - KarasuHaberleri.com Editör: Nevtan Angün
Etiketler: Karasu, SGM’ye, ithal, müdür!,
Yorumlar
Haber Yazılımı