Haber Detayı
02 Kasım 2019 - Cumartesi 18:51 Bu haber 3484 kez okundu
 
Karasu, sonbaharda yeşilleniyor
Karasu Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekipleri tarafından hızlandırılan ağaçlandırma çalışmalarıyla Karasu adeta yeşilleniyor. Ekipler kaldırımlarda 7 metre aralıklarla ilçe merkezine 283 ağaç dikiyor.
GÜNDEM Haberi
Karasu, sonbaharda yeşilleniyor

Karasu Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü tarafından başlatılan kaldırım ve asfalt çalışmaları sonrası Park ve Bahçeler Müdürlüğü de devreye girdi. İlçe merkezinden başlayarak kaldırımlarda 7 metre aralıklarla ağaçlandırma çalışmalarına başlayan Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekiplerince ilçe merkezinde 283 ağaç dikilmesi hedefleniyor. Çalışmalarda yöre iklimine uygun, dört mevsim canlı ve renkli ağaç türlerinin kullanıldığını belirten Karasu Belediye Başkan Sarı, “Yeşil bir Karasu için ağaçlandırma çalışmalarımız artarak devam edecek” dedi. Çalışmaları ilçenin her noktasına yaydıklarına ve her mahalleye hizmet götürdüklerine değinen Başkan Sarı, “Görüldüğü gibi ekiplerimiz gecelerini gündüzlerine katarak ilçemizin görsel ve estetik görünümünü en üst seviyeye çıkartmaya çalışıyor” ifadelerini kullandı.

 

283 ağaç dikiliyor

 

Çalışmalarımıza, ilçemizi bir adım daha ileriye götürmek için aralıksız olarak devam ettireceğiz” şeklinde konuşan İshak Sarı, “Ağaçlandırma çalışmalarına önem veriyor ve büyük bir titizlikle gerçekleştiriyoruz. Fen İşleri Müdürlüğümüz tarafından başlatılan kaldırım ve asfalt çalışmaları sonrası caddelerimizin estetik görünümü daha çok arttı. Şimdi de Park ve Bahçeler Müdürlüğümüzün çalışmaları neticesinde 283 adet Kartopu, alev ve alacalı ligustrum cinsi süs ağaçları ile caddelerimizi donatıyoruz. Ağaçlandırma çalışmalarımızı göz önünde bulundurulduğumuzda ilerleyen yıllarda Karasu’nun yeşil bir kimliğe bürüneceğini hayal etmek bizleri sevindiriyor. Gündeme aldığımız projelerle ağaçlandırma çalışmalarımızı farklı boyutlarla ilerletmeyi planlıyoruz” sözlerine yer verdi.

 

AĞAÇLANDIRMA ÇALIŞMASINA AİT FOTOĞRAFLAR AŞAĞIDA:

 

Kaynak: (KH) - KarasuHaberleri.com Editör: Nevtan Angün
Etiketler: Karasu,, sonbaharda, yeşilleniyor,
Diğer Fotoğraflar
Diğer fotoğrafları büyük görüntülemek için üzerini tıklayın.
Karasu, sonbaharda yeşilleniyor
Karasu, sonbaharda yeşilleniyor
Karasu, sonbaharda yeşilleniyor
Karasu, sonbaharda yeşilleniyor
Karasu, sonbaharda yeşilleniyor
Yorumlar
Haber Yazılımı