Haber Detayı
11 Temmuz 2019 - Perşembe 11:21 Bu haber 6225 kez okundu
 
Kurban fiyatları belli oldu
Bu yıl 11-14 Ağustos tarihleri arasında idrak edilecek olan Kurban Bayramı öncesi, kurbanlık fiyatları açıklandı. Fiyatlar hakkında bilgi veren Aydınoğlu Besicilik sahibi Mehmet Aydınoğlu, kurbanlık alırken dikkate dilmesi gerekenleri de belirtti.
EKONOMİ Haberi
Kurban fiyatları belli oldu

Karasu Küçükboğaz mevkiinde uzun yıllardır hizmet veren Aydınoğlu Besicilik sahibi Mehmet Aydınoğlu, kurban fiyatları ve kurbanlık alırken nelere dikkat edilmesi konusunda bilgiler verdi. Kurbanlık hayvanlarda olması gereken en büyük özelliğin, hayvanın diri ve sağlıklı olması gerektiğini belirten Mehmet Aydınoğlu, “Büyükbaş hayvanın gözlerine ve boynuzuna bakarak sağlıklı olup olmadığı kolayca anlaşılabilir.  Düşük fiyatlara aldanıp gelişigüzel korsan satıcılardan sakın kurbanlık almayın” dedi. “Kulağında küpe numarası ve nereye ait olduklarına dair küpelerinin olmasına dikkat edilmesi gerekiyor” diye sözlerine devam eden Aydınoğlu, “Kurbanlık alacağınız çiftliğin hangi veteriner ile çalıştığını öğrenmek, alıcıların en büyük hakkıdır, bunu unutmayın. Aşılarının düzenli yapıldığından emin olmak önemli bir husus” şeklinde uyarıda bulundu.

 

Kurbanlıkta fiyat aralığı

 

Bu yılki hisse fiyatlarının, geçen yıla göre yüzde 10 ile 15 arasında artış gösterdiğini ve buna sebep de yem ile mazot giderlerindeki artışın sebep olduğunu ifade eden Aydınoğlu hisse fiyatları hakkında  da bilgi verdi. “Büyükbaş hisse fiyatları 1.500 - 3.000 lira arasında değişiyor. Ucuzluğuna inanarak korsan satıcıların tuzağına düşmeyin. Bu hayvanlar ya çalıntı olabilir ya da hastalıklı olma ihtimali yüksektir. İdeal bir büyükbaş kurbanlık hayvanın fiyatı 8 binden başlayabilir, kilosuna göre 25 bine kadar çıkar” diyen Aydınoğlu, sözlerini “Küçükbaş kurbanlık fiyatları da 1.200 lira ile 2.500 lira arasında değişiyor. Küçükbaş kurbanlık alırken de ayağında bir topallık olmasına, altı aydan büyük olmasına ya da en kötü ihtimal annesinin büyüklüğüne denk olmasına dikkat etmek gerekiyor. Sağlıklı bir kurbanlık seçmeye de özen göstermekte fayda var” diyerek tamamladı.

 

 

HABERE AİT FOTOĞRAFLAR AŞAĞIDA:

 

Kaynak: (KH) - KarasuHaberleri.com Editör: Nevtan Angün
Etiketler: Kurban, fiyatları, belli, oldu,
Diğer Fotoğraflar
Diğer fotoğrafları büyük görüntülemek için üzerini tıklayın.
Kurban fiyatları belli oldu
Kurban fiyatları belli oldu
Kurban fiyatları belli oldu
Kurban fiyatları belli oldu
Kurban fiyatları belli oldu
Kurban fiyatları belli oldu
Yorumlar
Haber Yazılımı