Yataş 160x600 SOL
Yataş 160x600 SAĞ
Güçler Birleşti 660c90
Fiberix 1000x90
Haber Detayı
10 Temmuz 2019 - Çarşamba 14:52 Bu haber 7577 kez okundu
 
Limana ilk girişi yaptı
Karasu Limanı, Çarşamba günü bir ilke sahne oldu. 185 metre uzunluğundaki dev Ro-Ro gemisi, Karasu Limanı’na giriş yaptı. Gemiyle birlikte Karasu’ya çok sayıda araç ve turist giriş yaptı.
GÜNDEM Haberi
Limana ilk girişi yaptı

Youtube Kanalı 665x144

Karasu Limanı’na ilk Ro-Ro gemisi Çarşamba günü giriş yaptı. Ukrayna’dan gelen 185 metre uzunluğunda ve 21 bin 162 groston ağırlığındaki Ro-Ro gemisi, Karasu Limanı’na 40 tırlık yük indirdi. 125 tır kapasiteli gemi ile birlikte 5 yolcu aracı ve çok sayıda yabancı turist de Karasu’ya ayak bastı. Sabah saatlerinde Karasu Limanı’na yaklaşan dev gemi, gümrük memurları ve deniz polisi gözetiminde limana giriş yaptı. Rehber botlar eşliğinde limana yanaşan geminin, girişi sırasında birkaç kez manevra yapmak zorunda olması dikkat çekti.

 

İstihdam sağlayacak

 

İlk Ro-Ro gemisinin Ukrayna’dan gelmesinin ardından yakın zamanda Rusya ve Romanya’dan da hem yük hem de turist taşıyacak olan Ro-Ro gemilerinin de Karasu’ya giriş yapacağı öğrenildi. Başlayan seferlerle birlikte, seferlere hizmet verecek olan acente memurları ve tır şoförleri ile bu transferlerde ihtiyaçların karşılanacağı firmalar için istihdam ihtiyacı oluşacağı ve gelen turistlerle bu istihdamda yer alacak kişilerin ilçeye gelir getireceği de öğrenildi.

 

HABERE AİT FOTOĞRAFLAR AŞAĞIDA:

 

Kaynak: (KH) - KarasuHaberleri.com Editör: Nevtan Angün
Diğer Fotoğraflar
Diğer fotoğrafları büyük görüntülemek için üzerini tıklayın.
Limana ilk girişi yaptı
Limana ilk girişi yaptı
Limana ilk girişi yaptı
Limana ilk girişi yaptı
Limana ilk girişi yaptı
Limana ilk girişi yaptı
Yorumlar
Haber Yazılımı