Haber Detayı
10 Eylül 2020 - Perşembe 10:19 Bu haber 2594 kez okundu
 
Longoz’a kilit vuruldu
Karasu ve Kaynarca ilçelerinde yer alan, dünyanın en büyük su basar ormanlarından biri olan Acarlar Longozu, 450 gün sürecek olan yapım ve bakım işlemleri nedeniyle ziyaretçi girişine kapatıldı.
GÜNDEM Haberi
Longoz’a kilit vuruldu

KarasuHaberleri.com & Öncü Karasu
Nevtan Angün’ün haberi

 

Karasu ve Kaynarca ilçelerinde yer alan ve 24 kilometrekarelik alanıyla dünyanın en büyük su basar ormanlarından biri olarak kabul edilen Acarlar Longozu, Tarım ve Orman Bakanlığı Doğa Koruma ve Milli Parklar 1'inci Bölge Müdürlüğü bünyesindeki Sakarya Şube Müdürlüğü'nce gerçekleştirilen yapım ve bakım ihalesi kapsamında 450 gün boyunca ziyaretçiye kapatıldı.

 

Alınan karar sonrasında longozun giriş ve çıkışlarına tabela ve pankartlar asıldı. Ankara, Kocaeli, İstanbul, Bolu ve Düzce gibi çevre illerden gelen ziyaretçiler ise geri dönmek zorunda kaldı.

 

Acarlar Longozu'nun ziyarete açık kısmında bulunan 650 metrelik yürüyüş alanının 2 bin 100 metreye çıkartılacağı, seyir terası için bir kule inşa edileceği ve alışveriş, restoran alanlarının yeniden yapılandırılacağı çalışma için 450 gün kapalı kalacak. 650 metre olan yürüyüş yolunun 2 bin 100 metreye uzatılacağı öğrenildi. 

 

Kaynak: (KH) - KarasuHaberleri.com Editör: Nevtan Angün
Etiketler: acarlar longozu, ziyaretçi girişi kapandı, bakım çalışması, subasar ormanı
Diğer Fotoğraflar
Diğer fotoğrafları büyük görüntülemek için üzerini tıklayın.
Longoz’a kilit vuruldu
Longoz’a kilit vuruldu
Longoz’a kilit vuruldu
Longoz’a kilit vuruldu
Longoz’a kilit vuruldu
Yorumlar
Haber Yazılımı