Yataş 160x600 SOL
Yataş 160x600 SAĞ
Medya Karasu 660x90
Fiberix 1000x90
Haber Detayı
19 Ağustos 2019 - Pazartesi 12:16 Bu haber 3846 kez okundu
 
Mahalle halkı baskı yapıyor
Karasu Yenimahalle Muhtarı Ali Beyaz, mahalle halkının aile hekimliği konusunda kendilerine yoğun şekilde talepte bulunduklarını söyledi. Muhtarlık aza üyelerine de bu konuda olumlu baskı yapıldığını belirten Beyaz, yetkililerden bu konuda bir adım beklediklerini de sözlerine ekledi.
GÜNDEM Haberi
Mahalle halkı baskı yapıyor

Yenimahalle Muhtarı Ali Beyaz, yaşlı nüfusu yüksek olan mahallelerinin aile hekimliğine ihtiyaç duyduğunu belirtti. “Mahalle sakinlerimizin yaş ortalaması oldukça yüksek. Mahallemizde üç yıldan beri bu konuda bir talep var. Yaşlı mahalle sakinlerimiz, minibüse binip ilçe merkezine gidecek durumda değiller. Yaz sezonunda minibüsler çok dolu oluyor ve bu vatandaşlarımız büyük zorluk yaşıyor” diyen Beyaz, Karasu Haberleri’ne yaptığı açıklamada “Çocukları ve akrabaları da genelde ya şehir dışında ya da yurt dışında, Tutup onları sağlık ocağına götürecek kimseleri yok. Yaşlılarımız zor durumda. Yerleşik nüfusumuz 700 civarı ama yazın bu sayı 3 bine ulaşıyor” şeklinde konuştu

 

Destek vereceğiz

 

İki üç yıldan beri de özellikle yaşlılarımız mahallemize bir sağlık ocağı ya da en kötü ihtimalle haftada bir hekim desteği bekliyor” diyen Muhtar Beyaz, “Bu konuda araştırma yaptık ve mahallelere hekim verilmediğini duyduk. Ama Mahalle halkımız bu konuda mağdur durumda” ifadelerini kullandı. Yenimahalle Muhtarı Ali Beyaz, “Kalıcı halkımızın dışında yazlıkçılardan da bu konuda yoğun talep alıyoruz. Muhtarlık olarak bu konuda gereken her türlü desteği vermeye hazırız. Mahallemizin okul binası bu hizmete uygun diye düşünüyoruz. İlçe Sağlık Müdürlüğü’müz ile de irtibata geçerek talebimize olumlu yanıt almak isteğindeyiz. Yenimahalle’de hizmet verecek bir aile hekimliği, ilçe merkezin yoğunluğunu da azaltacak” diyerek taleplerini dile getirdi.

 

Kaynak: (KH) - KarasuHaberleri.com Editör: Nevtan Angün
Satılık Daire 665x300
Yorumlar
Haber Yazılımı