Haber Detayı
23 Temmuz 2019 - Salı 15:03 Bu haber 4373 kez okundu
 
Mecburiyetten ikililik olacak
Karasu Aziziye İlkokulu için geçici olarak bina değişikliğine gidildi. Aziziye İlkokulu öğrencileri, 2019 - 2020 eğitim öğretim yılında Sezi Eratik Ortaokulu’nda eğitim görecek. Pazartesi günü Karasu basınına açıklamada bulunan Turhan, “Aziziye İlkokulu’nun geçici olarak kaldığı bin yıkılacak. Bakanlık tarafından yerine yapılacak binanın teslimatı ortalama iki yılı bulacak” dedi.
EĞİTİM Haberi
Mecburiyetten ikililik olacak

Aziziye İlkokulu’nun geçici olarak bulunduğu bina hakkın, yapılan incelemeler sonucunda depreme dayanıklı olmadığı gerekçesiyle yıkım kararı alındı. Okulun öğrencileri, yeni binalarına kavuşana kadar Sezi Eratik Ortaokulu’nda eğitim görecek. Karasu İlçe Milli Eğitim Müdürü Çetin Turhan, Pazartesi günü Karasu basınıyla bir araya gelerek konuyla ilgili açıklama yaptı. “Okul binasının depreme karşı güçlendirilmesiyle ilgili olarak Ankara’ya gönderilen veriler olumsuz çıktı” diyen Çetin Turhan, “Hiçbir şekilde öğrenci eğitim göremez şeklinde karar çıktı. Valilikten yıkımına onay aldık. Sürecin hızlanması için İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü olarak üzerime düşeni yaptık, yapıyoruz da” ifadelerini kullandı. Aziziye İlkokulu’nun Sezi Eratik Ortaokulu’nun binasına pratikteki taşınmasını gerçekleştirdiklerini de belirten Müdür Çetin Turhan, okulun tabelasının da asıldığını söyledi.

 

Öğleden sonra ilkokulun

 

Binada öğleden önce ortaokulun ders işleyeceğini ifade eden Turhan, “Öğleden sonra ilkokul bulunacak. . Bu şekilde ilçemizde bir okulda mecburiyetten dolayı ikiliye dönmüş olduk. Tabii, şunu söyleyelim; 'Bunu hiçbir şekilde herhangi bir malzeme konusu yapamayız' Çünkü işin içerisinde çocuklarımızın can güvenliği var. Onlar şu anda bize emanet. Nasıl ki, çocuğumuzu depreme karşı riskli bir okulda tutmak istemiyorsak, kimsenin çocuğunu da tutamayız. Sonuna kadar sahip çıkacağız. Biz, Milli Eğitim olarak bütün hazırlıklarımızı yaptık” dedi. Turhan, sarkmalar ve onaylamaların yaşanması ihtimalinin göz önünde bulundurulması halinde yapılacak olan yeni binanın tesliminin iki yılı bulacağını sözlerine ekledi. İki okulun bulunduğu binada tek okul müdürünün olup olmayacağı ve yapılacak olan yeni binaya hangi okulun geçeceği konuları ise, ilerleyen süreçte netlik kazanacak.

 

HABERE AİT FOTOĞRAFLAR AŞAĞIDA:

 

Kaynak: (KH) - KarasuHaberleri.com Editör: Esra Angün
Etiketler: Mecburiyetten, ikililik, olacak,
Diğer Fotoğraflar
Diğer fotoğrafları büyük görüntülemek için üzerini tıklayın.
Mecburiyetten ikililik olacak
Mecburiyetten ikililik olacak
Mecburiyetten ikililik olacak
Mecburiyetten ikililik olacak
Mecburiyetten ikililik olacak
Mecburiyetten ikililik olacak
Yorumlar
Haber Yazılımı