Yataş 160x600 SOL
Yataş 160x600 SAĞ
Güçler Birleşti 660c90
Fiberix 1000x90
Haber Detayı
04 Ağustos 2019 - Pazar 11:45 Bu haber 3673 kez okundu
 
Mecliste düzen yanlış
Büyük Birlik Partili Belediye Meclis Üyesi Mehmet Çatalbaş, belediye meclis toplantı salonunun oturma grubunun kurallara uygun olmadığını belirtti.
SİYASET Haberi
Mecliste düzen yanlış

mobil uygulama indir 665x200

Olağan üstü meclis toplantısında yep yeni bir oturma grubu ile halkın karşısına çıkan belediye meclis toplantı salonunda, 31 Mart’tan beri yanlış bir uygulama yapıldığını belirten Büyük Birlik Partisi (BBP) üyesi Mehmet Çatalbaş, “Karasu Belediyesi’nde oturma düzeni, en baştan beri bozuktu. Son düzenleme ile daha uygun bir hale getirildi. Fakat meclis üyelerinin oturma düzeni yanlışlığını koruyor” dedi. “Oturma düzeninde, koltuk sayısı gözetilmeli” diyen Çatalbaş, “Koltuk sayısına göre birinci parti AK Parti, ikinci parti Cumhuriyet Halk Partisi, üçüncü parti Milliyetçi Hareket Partisi ve dördüncü parti ise şahsımın yer aldığı Büyük Birlik Partisi’dir. Bu kurala göre oturma düzeni sırasıyla AK Parti, CHP, MHP ve BBP sıralamasıyla olmalıdır” şeklinde konuştu.

 

Söz verildi, yapılmadı

 

Şu anki düzende AK Parti grubundan sonra tek koltuk sayısı olan BBP gelmektedir. CHP ve MHP, BBP’den sonra geliyor. Bu oturma düzeni kesinlikle doğru değildir” diyerek sözlerini sürdüren Mehmet Çatalbaş, Karasu Haberleri’ne yaptığı açıklamada, “Türkiye Büyük Millet Meclisi’ndeki oturma düzeni de vekillerin koltuk sayısına göredir. Tüm belediyelerde de bu şekildedir. Ne hikmetse BBP, yanlış yere konmuş ve bu kasıtlı yapılmıştır. Bir meclis toplantısı sonrası Belediye Başkanı’ndan bu durumun düzeltilmesini talep ettim. Fakat düzeltileceğini söylemesine rağmen düzeltilmemiştir. BBP’nin olması gereken yer, MHP grubundan sonra en son sırada yer almalıdır. Başkanın sağ tarafından AK Parti grubu başlamalı ve solunda BBP koltuk yeri ile son bulmalıdır. Bu durumun düzeltilmesini ve kurallara uygun otura grubu haline getirilmesini talep ediyorum” ifadelerine yer verdi.

 

HABERE AİT FOTOĞRAFLAR AŞAĞIDA:

 

Kaynak: (KH) - KarasuHaberleri.com Editör: Nevtan Angün
Diğer Fotoğraflar
Diğer fotoğrafları büyük görüntülemek için üzerini tıklayın.
Mecliste düzen yanlış
Mecliste düzen yanlış
Yorumlar
Haber Yazılımı