Haber Detayı
10 Eylül 2019 - Salı 13:07 Bu haber 5079 kez okundu
 
Meseleyi meclise taşıyacağız
SATSO Başkanı Akgün Altuğ ve yönetim kurulu üyeleri, üye ziyaretleri kapsamında Karasu’ya gelerek, bir tersane düzeyinde imalat yapan Karasulu tekne üreticisi Önder Gezgin’i ziyaret etti. Altuğ ve beraberindekiler, Gezgin’in kendi üretimi olan tekneyle Sakarya Nehri’nde gezinti yaptı. Altuğ, Sakarya Nehri’nin kirliliği konusunu SATSO meclis gündemine taşıyacaklarını dile getirdi.
EKONOMİ Haberi
Meseleyi meclise taşıyacağız

Üye Ziyaretleri kapsamında Karasu’ya gelen Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası (SATSO) Başkanı Akgün Altuğ ve yönetim kurulu üyeleri, S.S. Sahilyolu Karasu Küçük Sanayi Sitesi Yapı Kooperatifi ve 17.Meslek Komite Başkanı Mehmet Çatalbaş eşliğinde Karasulu tekne üreticisi Önder Cengiz’i ziyaret etti. Tersane düzeyinde imalat yapmakta olan Gezgin’in kendi üretimi olan tekne ile Sakarya Nehri’nde uzun bir gezinti yapan Altuğ ve beraberindekiler, Yenimahalle’de yenilen yemek sonrası Karasu’nun sorunlarına yönelik fikir alışverişinde de bulundu. Ziyarette, SATSO yönetimi ve meclis üyelerinden Bayram Ali Çatalbaş, Doğan Çatalbaş ve Hüseyin Yavuzyiğit de hazır bulundu. Yenilen yemek sonrası Altuğ ve yönetimine Karasu’nun sorunları ve gündemi hakkında bilgi veren Mehmet Çatalbaş, sanayicilerin taleplerini de dile getirdi.

 

Sorun ve talepleri dinledi

 

Talep ve sorunları titizlikle dinleyen Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Akgün Altuğ, Sakarya Nehri’nin kirliliği konusunu Eylül ayı olağan SATSO meclisine taşıyacaklarını dile getirdi. “Karasulu tekne imalatçımız Önder Cengiz’i ziyaret ederek çalışmaları hakkında bilgi aldık. Bir liman düzeyinde üretim imkanlarına sahip Cengiz’e gerçekleştirmiş olduğu projeler için teşekkür ediyoruz” diyen Altuğ, kantar konusuna da değindi. Başkan Akgün Altuğ, “SATSO ve Sakarya Ticaret Borsası ile birlikte Karasu Sanayi Sitesi’ne kurulan kantar hayırlı olsun. Bu kantar, ilçemiz sanayicisinin, fındıkçısının hatta hurdacılık yapan vatandaşların dahi ihtiyacına fazlasıyla yanıt verebilecek düzeyde” ifadelerini kullandı. Karasu – Yenimahalle yolu olan Ankara Caddesi’nin ölüm yolu olarak anıldığını duyan ve yol hakkında da bilgi alan Altuğ, “Bizim yetki sınırlarımızda olmasa da burada can kayıplarının yaşanmaması için konunun takipçisi olacak ve ilgili yerlere konuyu aktaracağız” diyerek bu yolun tehlikeli durumuna da dikkat çekti. Gerçekleştirilen bir dizi incelemeler sonrası Altuğ ve beraberindekiler Karasu’dan ayrıldı.

HABER ve FOTOĞRAFLAR: Cihan Emre & Nevtan Angün

 

AKGÜN ALTUĞ'NUN ZİYARETİNDEN FOTOĞRAFLAR AŞAĞIDA:

 

Kaynak: (KH) - KarasuHaberleri.com Editör: Nevtan Angün
Etiketler: Meseleyi, meclise, taşıyacağız,
Diğer Fotoğraflar
Diğer fotoğrafları büyük görüntülemek için üzerini tıklayın.
Meseleyi meclise taşıyacağız
Meseleyi meclise taşıyacağız
Meseleyi meclise taşıyacağız
Meseleyi meclise taşıyacağız
Meseleyi meclise taşıyacağız
Meseleyi meclise taşıyacağız
Meseleyi meclise taşıyacağız
Yorumlar
Haber Yazılımı