Yataş 160x600 SOL
Yataş 160x600 SAĞ
Güçler Birleşti 660c90
Fiberix 1000x90
Haber Detayı
15 Kasım 2019 - Cuma 19:58 Bu haber 1366 kez okundu
 
Müzik ve dansla uyarıda bulunuldu
Her yıl Kasım ayının 14’ünde kutlanan Dünya Diyabet Günü kapsamında anaokulu öğrencilerine eğlence dolu bir eğitim verildi. Başta şeker tüketimi olmak üzere abur cubur tüketiminin de zararları anlatıldı.
EĞİTİM Haberi
Müzik ve dansla uyarıda bulunuldu

Youtube Kanalı 665x144

14 Kasım Dünya Diyabet Günü kapsamında Karasu Zübeyde Hanım Anaokulu’nda bir program düzenlendi. Karasu İlçe Sağlık Müdürlüğü Diyetisyeni Sıla Özgül Tepe, fazla miktarda tüketilen şekerin insan vücuduna verebileceği zararlar başta olmak üzere, sağlıklı beslenme alışkanlığı edinme, doğru yiyecekleri tüketme ve sağlıklı besin grupları hakkında bilgi verildi. Özellikle bu yaş grubu çocuklarda tüketimi fazla olan abur cubur tüketiminin de en aza indirmek ve sağlıklı besinlerin erken yaşta tüketimiyle ileriki yaşlarda alışkanlık haline getirilmesine yönelik eğitim verildi. Eğitimin, müzik ve egzersiz türü danslarla öğrencilere aktarılması ise minikler tarafından büyük ilgiyle karşılandı.

 

Sağlıklı yaşama katkı

 

Etkinlik hakkında bilgi veren Zübeyde Hanım Anaokulu Müdürü Zehra Türkoğlu Kuba, “14 Kasım Dünya Diyabet Günü etkinliğinde Diyetisyen Sıla Özgül Tepe, öğrencilerimize kendilerinin yaş grubuna özel eğitim verdi ve egzersiz hareketleri yaptırdı. Sağlık beslenme, zararlı yiyecekler ve diyabet konularında bilgi verdi. Şarkılar eşliğinde egzersiz hareketleri yaptırdı. Amacımız, öğrencilerimizin kalıcı bilgi edinmelerini sağlamak ve onların sağlıklı yaşamlarına katkıda bulunmaktı” dedi. Etkinliğe Karasu İlçe Sağlık Müdürü Yavuz Selim Özdin de katılım gösterdi ve minik öğrencilerin sorularına yanıt verdi.

HABER: Nevtan Angün  /  FOTOĞRAFLAR: Esra Angün

 

 

Kaynak: (KH) - KarasuHaberleri.com Editör: Nevtan Angün
Yorumlar
Haber Yazılımı