Haber Detayı
22 Nisan 2019 - Pazartesi 22:56 Bu haber 4589 kez okundu
 
Öğrendiklerini gösteriye döndürdüler
Karasu Zübeyde Hanım Anaokulu öğrencileri, yıl boyunca İngilizce dersinde öğrendiklerini, hazırladıkları bir gösteri eşliğinde velilerine sundu. Gösteri, büyük beğeni topladı.
EĞİTİM Haberi
Öğrendiklerini gösteriye döndürdüler

Pazartesi günü Zübeyde Hanım Anaokulu bahçesinde düzenlenen program renkli görüntülere sahne oldu. Minik öğrencilerin yıl boyunca İngilizce dersinde öğrendikleri temel bilgiler, hazırlanan gösteri eşliğinde danslarla süslenerek velilere sunuldu. İngilizce müzik eşliğinde hazırlanan gösteri, büyük beğeni topladı. Coşku dolu gösteriyi, Karasu Savcısı Cabir Okur ile İlçe Milli Eğitim Şube Müdürleri Halil Dursun, Fikret Güldemir ve Ahmedlatif Şahin, öğrenciler ve velilerle birlikte izledi. Öğrenciler, İngilizce öğretmeni olan öğrenci velimiz Murat Demirci'nin destekleri eşliğinde öğrendikleri İngilizce terimleri, organ isimlerini, sayıları ve renkleri konu alan şarkılar eşliğinde görülmeye değer bir gösteri sahneye koydu.

 

 

En iyi öğrenme yöntemi

 

Zübeyde Hanım Anaokulu Müdürü Zehra Türkoğlu Kuba, etkinlik hakkında bilgi verdi ve “Bugün öğrencilerimiz, İngilizce dersi programı hazırladı. Öğrencilerimiz, hem veli hem de İngilizce Öğretmeni olan Murat Demirci’nin yardımıyla yıl boyunca öğrendikleri basit ve temel İngilizce kavramları, sayıları ve renkleri, şarkılara dökerek velilerimize güzel bir gösteri ile sundular” dedi. “İngilizce’yi çocuklarımıza nasıl öğretebiliriz diye düşündüğümüzde; dans eşliğinde eğlenceli bir şekilde olmasının en doğru yöntem olduğuna karar verdik” diyen Kuba, sözlerini “Amacımız, basit ve temel İngilizce’yi onlara sevdirmek ve öğretmekti. Öğrendiklerini de hazırladıkları gösteri eşliğinde kendi velilerine sundular” ifadeleri ile tamamladı.

 

Kaynak: (KH) - KarasuHaberleri.com Editör: Nevtan Angün
Etiketler: Öğrendiklerini, gösteriye, döndürdüler,
Yorumlar
Haber Yazılımı