Haber Detayı
03 Şubat 2020 - Pazartesi 14:05 Bu haber 2459 kez okundu
 
Okullar kırmızı beyaza büründü
Sakarya İl Milli Eğitim Müdürlüğü öncülüğünde gerçekleştirilen anlamlı etkinlik ile Karasu’da da tüm okullar kırmızı beyaza büründü. Öğrenciler, 2019 - 2020 eğitim öğretim yılı ikinci dönemine ‘Bayrak’ temalı etkinlik ile merhaba dedi.
EĞİTİM Haberi
Okullar kırmızı beyaza büründü

Nevtan Angün'ün haberi

 

İl genelinde gerçekleştirilen anlamlı etkinlik, Karasu’daki tüm okullarda da coşkuyla düzenlendi. Sakarya İl Milli Eğitim Müdürlüğü öncülüğünde gerçekleştirilen anlamlı etkinlikte, ilçe genelindeki tüm okullar bayraklarla süslendi. Öğrenciler, ellerindeki bayraklar eşliğinde coşkuyla İstiklal Marşı’nı okudu. Ders öncesi düzenlenen törenlerde Arif Nihat Asya’nın Bayrak şiiri seslendirildi. Etkinlik hakkında bilgi veren Karasu İlçe Milli Eğitim Müdürü Çetin Turhan, “Okullarımızda, öğrencilerimiz ve eğitimcilerimizle birlikte gerçekleştirdiğimiz etkinlikle gösterdik ki, hiçbir güç ne bayrağımıza, ne vatanımıza ne de milletimize en ufak bir zarar getiremez” dedi.

 

En zor günde bir oluruz

 

Bu anlamlı etkinlikle, en zor günde nasıl birlik içerisinde olduğumuzu da bir kez daha gösterdik” diyen Çetin Turhan, “Sakarya İl Milli Eğitim Müdürlüğü öncülüğünde gerçekleştirilen etkinlikle 3 Şubat Pazartesi günü, Sakarya’yla birlikte Karasu’daki tüm okullarımızda ders öncesi düzenlenen tören ile öğrencilerimiz İstiklal Marşı ve Arif Nihat Asya’nın Bayrak şiirini okudu. Derslerde de öğretmenler tarafından bayrak sevgisini pekiştirici bilgiler vererek bayrağımıza sahip çıktık” şeklinde konuştu. Okul müdürlerinin yaptıkları konuşmaların ardından öğrencilere gün boyu bayrak temalı bilgilendirici konular anlatıldı.

 

 

Kaynak: (KH) - KarasuHaberleri.com Editör: Nevtan Angün
Etiketler: Karasu, sakarya, okul, kırmızı beyaz, türk bayrağı
Yorumlar
Haber Yazılımı