Yataş 160x600 SOL
Yataş 160x600 SAĞ
Medya Karasu 660x90
Fiberix 1000x90
Haber Detayı
13 Eylül 2019 - Cuma 21:20 Bu haber 5349 kez okundu
 
On gün kala müjdeli haber geldi
Üniversiteler için yeni eğitim döneminin başlamasına on gün kala Karasu Meslek Yüksek Okulu öğrencilerinin merakla beklediği haber geldi.
EĞİTİM Haberi
On gün kala müjdeli haber geldi

Açılışından bir sene sonra yeterli doluluk kapasitesine sahip olamadığı gerekçesiyle, Kredi Yurtlar Kurumu (KYK) Genel Müdürlüğü tarafından Akyazı ile birlikte kapatılan Karasu Yüksek Öğrenim Öğrenci Yurdu, yeniden yeterli kapasiteye ulaşınca açıldı. Cuma günü gelen müjdeli haberle, yurt için dilekçe veren ve büyük merakla yurdun açılmasını bekleyen 250 Meslek Yüksek Okulu Öğrencisi de büyük mutluluk yaşadı. Karasu Kaymakamı Aziz Mercan, yurdun yeniden faaliyete geçmesine dair Karasu Haberleri2ne açıklamada bulundu.

 

 

Öğrenciler, bizim evladımızdır

 

Karasu KYK kız ve erkek öğrenci yurdunun hizmet vermesinin Karasu için önemli olduğuna değinen Mercan, “İlçemizde eğitim gören her öğrencimiz bize emanet, hepimizin evladıdır. Öğrencilerimizin huzuru, güvenliği, ulaşımı ve barınması gibi temel ihtiyaçlardan sorumluyuz. KYK yurtlarının yeniden faaliyete geçmesi, öğrenciler için çok büyük bir ihtiyacın da yerine getirilmesine vesile oldu" dedi. Öğrencilerin, Karasu için birer turizm elçisi olduğunu da hatırlatan Aziz Mercan, “Yurdun faaliyete geçmesinde büyük gayreti olan ve önemli katkı sağlayan Sakarya Gençlik ve Spor İl Müdürü Arif Özsoy’a da teşekkürlerimizi sunarız” ifadelerini kullandı.

HABER: Nevtan Angün

 

Kaynak: (KH) - KarasuHaberleri.com Editör: Nevtan Angün
Satılık Daire 665x300
Yorumlar
Haber Yazılımı