Haber Detayı
09 Kasım 2019 - Cumartesi 01:21 Bu haber 5824 kez okundu
 
Önce Asım’ı, sonra İslam’ı seçti
Almanya’da tanıştığı Karasulu Kemal Asım Şentürk ile evlenen Brezilyalı Kezya Laiz da Silva, Karasu Müftülüğü’nde düzenlenen ihtida töreni ile Müslüman oldu.
GÜNDEM Haberi
Önce Asım’ı, sonra İslam’ı seçti

Karasulu Kemal Asım Şentürk ile hayatını geçtiğimiz günlerde birleştiren Brazilyalı Kezya Laiz da Silva (Şentürk), eşi ile birlikte Karasu Müftülüğü’ne başvurarak İslamiyet’i seçti. Perşembe günü Kelime-i Şehadet getiren ve Müslüman olan Kezya Laiz da Silva’ya, Müftü Mustafa Aydın İngilizce Kur’an-ı Kerim hediye etti. Kendisine ihtida belgesini de takdim eden Aydın, “Karasu’da bu yıl ikinci kez ihtida merasimi yaptık. İlçemizin sevilen gençlerinden Kemal Asım Şentürk, tanıştığı Laiz hanımefendi ile müftülüğümüze başvuruda bulundu. Biz de gerekli ön hazırlıkları yaptık ve bugünkü merasim ile Brezilyalı bir kardeşimizin Müslüman olmasına vesile olduk. Müslüman olan bir kişinin, olmadan önceki tüm yanlışları silinmiş ve affedilmiş oluyor. Kendisine açılan bu bembeyaz sayfa ile yeni hayatında başarılar diliyoruz” dedi.

 

 

Eşime de fayda sağlayacak

 

Eşi ile Almanya’da bir turda tanıştığını ve bir süre sonra Karasu’da evlendiklerini belirten Kemal Asım Şentürk ise, “Eşim Laiz ile, evlenmeden önce İslamiyet üzerine konuşuyorduk ve bana sıkça sorular soruyordu. O zamanlarda da dinimizi araştırıyor ve Müslüman olabileceğini belirtiyordu. Hatta yaz döneminde İstanbul’daki bayanların yaşamını ve giyim tarzlarını gördükçe, onların yanlış davrandığını ve doğru giyinmediklerini dahi söylüyordu. Ailemizin de kendisine olan davranışları ile Müslüman olmak istediğini söyledi ve nikahımız sonrasında İslamiyet’i tercih etti” dedi. Eşi Şentürk’ün tercümesiyle o anki duygularını dile getiren Kezya Laiz da Silva (Şentürk), “İslamiyet’i öğrenmemin, eşime de fayda sağlayacağını düşünüyorum. Kendisi de benimle birlikte dini vecibelerini daha doğru şekilde yerine getirecektir. çok mutluyum ve kendimi çok gururlu hissediyorum” ifadelerini kullandı.

HABER: Nevtan Angün  /  FOTOĞRAFLAR: Esra Angün

 

Kaynak: (KH) - KarasuHaberleri.com Editör: Nevtan Angün
Etiketler: Önce, Asım’ı,, sonra, İslam’ı, seçti,
Yorumlar
Haber Yazılımı