Yataş 160x600 SOL
Yataş 160x600 SAĞ
Güçler Birleşti 660c90
Fiberix 1000x90
Haber Detayı
08 Temmuz 2019 - Pazartesi 16:03 Bu haber 7516 kez okundu
 
Önce izin, sonra gidin!
Karasu girişinde manav tezgahı kuran Emrah Ulu, sezonluk işgaliye bedeli ödemelerine rağmen tezgahlarının yıkıldığını belirterek mağdur edildiklerini dile getirdi. Ulu, “Bize izni veren Belediye’ye bile güvenemeyeceksek kimin sözüne güveneceğiz?” dedi
GÜNDEM Haberi
Önce izin, sonra gidin!

Youtube Kanalı 665x144

Yaz sezonu öncesi Karasu Belediyesi’nden işgaliye bedeli karşılığı yer kiralayan Emrah Ulu, Yaz sezonu başladıktan sonra zabıtalar tarafından yerlerinden kaldırılmak istendiğini belirtti. “22 Nisan tarihinde işgaliye harcı olarak bizden 3 bin lira ücret istendi. 32 Evler mevkiinde veya sahil tarafında kavun ve karpuz satmak için yer istedik. ‘Orada verilemez’ denilerek bize Yenimahalle - Adapazarı - Karasu sapağında bir yer gösterdiler. Gökçe Taşkıran adına işgaliye bedelini yatırdık. Kurbancıların yanında gösterilen yere yerleştik” diyen Ulu, “Burası adeta çöplüktü. Bu alanı greyderle düzledik ve iki kamyon da mıcır döktürdük. Bize belediye tarafından gösterilen bu yere 10 m² genişliğinde tezgahımızı kurduk, satışımızı yapmaya başladık. Çünkü bize ‘Sezon boyunca satış yapabilirsiniz’ dediler” şeklinde konuştu.

 

Ne değişti de kovulduk

 

Kendisi gibi iki tezgahın daha bu alanda hizmet verdiğini ifade eden Emrah Ulu, “Bayramdan sonra sürekli bize ‘Buradan tezgahınızı kaldırın, yıkacağız’ diyerek zabıta ekipleri gönderildi. Konuyu anlamak ve çözüme bağlamak için Karasu Belediyesi’ne defalarca gittik. Zabıta Müdürlüğü ve başkan yardımcıları ile görüştük ama net bir cevap alamadık. En son Belediye Başkanı’na çıkıp durumu anlattık” ifadelerini kullandı. Başkan Sarı’nın kendilerine “Tezgahınızı kaldırın kardeşim” şeklinde ifadeler kullandığını da sözlerine ekleyen Ulu, “Alanın temizlenmesi için o kadar para harcadık, yetkililerin sözüne güvenerek tezgah yaptırdık. Geçtiğimiz hafta biz yokken gelip, kepçelerle  tezgahlarımızı param parça etmişler. 25-30 bin liralık kaybımızı kim karşılayacak? Mağduriyetimiz nasıl giderilecek?” dedi. Ulu, ayrıca, sahilde ve 32 Evler mevkiinde de tezgah hizmetlerinin verilmeye devam ettiğini de sözlerine ekleyerek, yetkililerden mağduriyetine çözüm bulmalarını istediklerini de ifade etti.

 

 

 

Kaynak: (KH) - KarasuHaberleri.com Editör: Nevtan Angün
Yorumlar
Haber Yazılımı