Haber Detayı
14 Mart 2020 - Cumartesi 15:48 Bu haber 1974 kez okundu
 
Onlarla gurur duyuyoruz
Perşembe günü 12 Mart İstiklal Marşı’nın Kabulü ve Mehmet Akif Ersoy'u Anma Günü dolayısıyla Karasu Zübeyde Hanım Anaokulu’nun minikleri, İstiklal Marşı’nı güzel okuma yarışmasına katıldı. İstiklal Marşı’nı coşku dolu okuyarak kendilerine hayran bırakan miniklerden Zeynep Yılmaz, 10 kıtayı ezbere okuyarak takdirleri topladı.
EĞİTİM Haberi
Onlarla gurur duyuyoruz

KarasuHaberleri.com & Öncü Karasu Gazetesi
Esra Angün'ün haberi


Zübeyde Hanım Anaokulu tarafından 12 Mart İstiklal Marşı’nın Kabulü ve Mehmet Akif Ersoy'u Anma Günü dolayısıyla Perşembe günü İstiklal Marşı’nı güzel okuma yarışması düzenlendi. Yarışmaya katılan minik öğrenciler, İstiklal Marşı’nın ilk iki kıtasını coşku dolu ezbere okudu. Yarışmanın sonunda öğrencilere, başarı belgesi takdim edildi. Öğrenci, öğretmen ve idari kadronun günün anlam ve önemine ilişkin ay yıldızlı tişörtleri giymesi de dikkatlerden kaçmadı. Belge takdim töreninin ardından beş yaş grubundan Zeynep Yılmaz, İstiklal Marşı’nın 10 kıtasını ezbere okuyarak dinleyicilerden takdirleri topladı.

 

Milli bilinci aşıladılar

 

Amaçlarının öğrencilere milli bilinci ve İstiklal Marşı’nın önemini aşılamak olduğuna vurgu yapan Okul Müdürü Zehra Türkoğlu Kuba, “Çocuklarımız yarışmaya dönem başından beri hazırlanıyordu. Jüri olarak çocuklarımızı belli kriterlerde değerlendiren öğretmenlerimiz, 4 - 5 yaş gurubunun her birinden olmak üzere birinci, ikinci ve üçüncüyü seçti. Çocuklarımızı tebrik ediyorum. Çocuklarımızla her daim gurur duyuyoruz” sözlerine yer verdi. İstiklal Marşı’nın tamamını ezberleyen Zeynep Yılmaz’ı da tebrik eden Müdür Kuba, “Zeynep öğrencimiz, 10 kıtayı birden ezberledi. Başarılarının devamını diliyorum” dedi.

 

 

Kaynak: (KH) - KarasuHaberleri.com Editör: Esra Angün
Etiketler: 12 mart, karasu, sakarya, zübeyde hanım anaokulu, istiklal marşı
Yorumlar
Haber Yazılımı