Haber Detayı
22 Şubat 2020 - Cumartesi 12:51 Bu haber 2640 kez okundu
 
Otoparklara ilgi artıyor
Karasu’da yeni düzenlemeler sonrası yol kenarındaki park alanları ortadan kaldırılınca, sürücüler otoparklara yönelmeye başladı. Hem belediye hem de özel otoparklarda doluluk oranı neredeyse yüzde 80’e ulaştı.
EKONOMİ Haberi
Otoparklara ilgi artıyor

KarasuHaberleri.com & Öncü Karasu Gazetesi
Nevtan Angün'ün haberi

 

Karasu Belediyesi tarafından yol ve kaldırımlarda yapılan düzenlemeler sonucu, sürücüler araçlarını yol kenarına park etme imkanı bulamadı. Sakarya il merkezinde olduğu gibi Karasu’da da otopark kültürünün yayılmaya başladığı ve otoparklarda doluluk oranının yer yer yüzde 80’i bulduğu belirtildi. Karasu Belediyesi’ne bağlı KARSAŞ’a ait yeni otoparkın ilçe merkezinde hizmete girmesiyle burada kısa sürede abone araç sayısında artış olduğu öğrenildi. Hürriyet Caddesi 616.Sokak üzerinde hizmet veren Köz-Tur Rent A Car ve Otopark işletmecisi Fatih Köz, “Kaldırımların genişlemesi ve yol kenarındaki park alanlarının kaldırılması ile otoparklara ilgi arttı. Sürücüler, çok uygun fiyata aylık abone olabiliyor. Saatlik ve günlük ücretlerimiz de Sakarya il merkezindeki otoparklara göre daha ucuz. Şu an itibariyle doluluk oranımız yüzde 80’i geçti” dedi.

 

Araçlarımız güvende

 

Otopark hizmetlerinden kimi sürücüler de memnun olduğunu dile getirdi. Cadde üzerinde emlak hizmeti veren Ömer Sönmez, “Gün içerisinde çok kez araç kullanıyoruz. Müşterilerimizi ev göstermeye götürüyor, döndüğümüzde aracımızı park edecek yer bulamıyoruz. Aylık 100 lira gibi bir ücretle araçlarımızı özel otoparka bırakıyorum. Hem güvenli oluyor hem de yer bulma telaşı ile zaman kaybetmiyorum” şeklinde konuştu. Araç sahibi Erdal Sezgin ise, “Karasu’da otopark ücretleri. İl merkezine göre çok düşük. Adapazarı merkezinde de yol kenarında park edilmiyor ve otopark kültürü yaygın. Bu bizim için avantaj. Karasu’da güvenli otopark alanlarının genişletilmesi gerekiyor. Araçlarımızı emniyetli bir şekilde parka bırakınca kafamız rahat oluyor. Böylece dar sokaklarda çift sıra parkın da önüne geçilir” dedi.

 

HABERE AİT FOTOĞRAFLAR:

 

Kaynak: (KH) - KarasuHaberleri.com Editör: Nevtan Angün
Etiketler: karasu, sakarya, otopark, fatih köz, köztur
Diğer Fotoğraflar
Diğer fotoğrafları büyük görüntülemek için üzerini tıklayın.
Otoparklara ilgi artıyor
Otoparklara ilgi artıyor
Otoparklara ilgi artıyor
Otoparklara ilgi artıyor
Otoparklara ilgi artıyor
Otoparklara ilgi artıyor
Yorumlar
Haber Yazılımı