Haber Detayı
23 Şubat 2019 - Cumartesi 11:46 Bu haber 5296 kez okundu
 
Özel eğitim devrine son
2019-2020 eğitim öğretim yılında özel eğitim kursu veren hiçbir kurum kalmayacak. Karasu İlçe Milli Eğitim Müdürü Çetin Turhan, velilerin mağduriyet yaşamamaları için gelecek yıl için özel eğitim kurslarına kayıt yaptırmamaları gerektiğini belirtti.
EĞİTİM Haberi
Özel eğitim devrine son

Karasu İlçe Milli Eğitim Müdürü Çetin Turhan, 2019-2020 eğitim öğretim yılında Milli Eğitim Bakanlığı özel eğitim kurslarının kapanacağını belirtti. “Milli Eğitim Bakanlığı olası mağduriyetleri önlemek için özel eğitim kurslarının 2019-2020 eğitim öğretim yılından itibaren kapatılmasına ilişkin tüm çalışmalarını tamamladı. Bu kapsamda 5580 sayılı özel eğitim kursları kanununda değişiklik öngören çalışmanın yasalaşması sonucunda özel eğitim kursları kapanacak. Destekleme ve yetiştirme kurslarının yeni düzenleme Milli Eğitim Bakanlığınca örgün eğitim çağındaki öğrencilere okullarda, mezun öğrencilere ise halk eğitim merkezlerinde ücretsiz olarak destekleme ve yetiştirme kursları verilmeye devam edecek” şeklinde konuştu.

 

Kayıt yapmayın

 

İlçe Milli Eğitim Müdürü Turhan sözlerinin devamında, “Okullarda ve halk eğim merkezlerindeki kurslarda görevlendirilecek personele uygulanacak öğretim programları ve kullanılacak yardımcı Öğretim materyallerinin yönelik kapsamlı bir çalışma yürütülüyor” şeklinde konuştu. Veli ve öğrencilerin herhangi bir mağduriyet yaşamaması için önümüzdeki eğitim öğretim yılından itibaren özel eğitim kurslarının yeni öğrenci kayıtlarını yapmamaları ve bursluluk sınavı yapmamaları gerektiği konusunda uyarıda bulunan Turhan, “Özel eğitim kursları bünyesinde bursluluk sınavı onay alınmış olsa dahil sınav yapma imkanları bulunmuyor. Bu kapsamda ilçemizde faaliyette bulunan özel öğretim kurslarının mağdur olmaması için tüm öğrencilerimize bursluluk sınavı yapmaması gerekiyor” dedi. 

 

HABER: Esra Aydın

 

Kaynak: (SK) - Sakarya Kuzey Gazetesi Editör: Esra Angün
Etiketler: Özel, eğitim, devrine, son,
Yorumlar
Haber Yazılımı