Yataş 160x600 SOL
Yataş 160x600 SAĞ
Güçler Birleşti 660c90
Fiberix 1000x90
Haber Detayı
10 Temmuz 2019 - Çarşamba 15:04 Bu haber 4078 kez okundu
 
Pat pat konusunda gelişme
Karasu Kaymakamı Aziz Mercan, Kaymakamlık’a yapılan başvuru sonrası pat pat kullanıcılarının talep ve beklentilerini dinledi. Kaymakamlık toplantı salonunda yapılan görüşmeye Karasu İlçe Jandarma Komutan Vekili Mesut Göl ve İlçe Emniyet Müdürü Mehmet Fatih Ersoy da katıldı.
GÜNDEM Haberi
Pat pat konusunda gelişme

Youtube Kanalı 665x144

Geçtiğimiz hafta Karasu’da pat pat diye bilinen tarım araçlarına yönelik uyarı yayımlanmış ve devamında gerçekleştirilen uygulamalarda çok sayıda araca işlem yapılmıştı. Pat pat sürücülerinin talebi doğrultusunda, Karasu Kaymakamı Aziz Mercan, kullanıcıların talep ve şikayetlerine kulak verdi. Pat pat kullanıcılarını temsilen Yakup Kıtır ve İsa Taşran isimli vatandaşlar, istek ve şikayetlerini Mercan’a aktardı. Vatandaşın taleplerine kulak veren Kaymakam Mercan, Göl ve Ersoy ile yaptığı görüşmeler sonrası toplantıya dair bir açıklamada bulundu. Toplantı sonrası ilçe merkezinde pat pat diye tabir edilen tarım araçlarının kullanımı hakkında alınan kararları basın aracılığıyla halka duyurdu.

 

İzin verilen yerler

 

Alınan kararlar neticesinde Cumhuriyet Caddesi, İstiklal Caddesi, Karakol Caddesi, Plaj Caddesi, Doğu Karadeniz ve Batı Karadeniz caddeleri ile Devlet Karayolları başta olmak üzere, ilçe merkezinin işlek cadde ve sokaklarında pat pat kullanımına yönelik denetimlerin arttırılarak devam edileceği belirtildi. Ayrıca bu tip tarım araçlarına, sanayi sitesi ile İstanbul Caddesi (Karasu - Yenimahalle yolu) ve Vatan Caddesi civarındaki teknik hizmet ile benzin, mazot satışı yapan işletmelerden hizmet almak için, emniyete bilgi vermek şartıyla trafiğin yoğun olmadığı saatlerde kısa süreli kullanım izni verileceği belirtildi. Tarımsal amaçlı hizmet alınacak caddeler dışında, pat pat kullanımına müsaade edilmeyeceği ifade edilirken yapılan açıklamada, İlçe Emniyet Müdürlüğü’nden geçici olarak izin verilen caddeler hakkında bilgi alınabileceği belirtildi.

 

HABERE AİT FOTOĞRAFLAR AŞAĞIDA:

 

Kaynak: (KH) - KarasuHaberleri.com Editör: Nevtan Angün
Diğer Fotoğraflar
Diğer fotoğrafları büyük görüntülemek için üzerini tıklayın.
Pat pat konusunda gelişme
Pat pat konusunda gelişme
Yorumlar
Haber Yazılımı