Yataş 160x600 SOL
Yataş 160x600 SAĞ
Medya Karasu 660x90
Fiberix 1000x90
Haber Detayı
06 Eylül 2019 - Cuma 12:40 Bu haber 3910 kez okundu
 
Projeyi güle oynaya tamamladılar
Karasu Kaymakamı Aziz Mercan, METİP kapsamında Kızılcık Mahallesi’nde düzenlenen piknik programında çocuklarla birlikte müzik eşliğinde çiftetelli oynadı. Çocukların sevincine ortak olan Mercan ve beraberindeki protokol, projenin gelecek yıl daha iyi sonuçlanacağını belirtti.
EĞİTİM Haberi
Projeyi güle oynaya tamamladılar

Karasu Kaymakamı Aziz Mercan, İlçe Milli Eğitim Müdürü Çetin Turhan, İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü Yutkun Cabak, İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Ahmedlatif Şahin, Mevsimlik Gezici Tarım İşçilerinin Yaşam Şartlarının İyileştirme Projesi (METİP) kapsamında Kızılcık Mahallesi’nde düzenlenen piknik programında bir araya geldi. Perşembe günü gerçekleşen programda Kaymakam Mercan’ı karşılayan çocuklar, mutluluklarını gizleyemedi. Hep birlikte Aziz Mercan’a sarılan çocuklar, Mercan’ı çiftetelli oynamaya davet etti. Çocukların yoğun ilgisini geri çevirmeyerek mutluluklarına ortak olan Mercan ve beraberindeki kurum müdürleri, çocuklarla keyifli dakikalar geçirdi, onlara hediyeler takdim etti.

 

Bu kadar ilgi beklemiyorduk

 

Programın sonunda projede görev alan öğretmenlerden detaylı bilgi alan Kaymakam Aziz Mercan, çalışmaların rapor halinde sunulmasını talep etti. Mercan ve beraberindeki protokol, çocuklarla hatıra fotoğrafı çektirmeyi de ihmal etmedi. Öğrencilerin ilgisi karşısında şaşkınlığını gizleyemediğini ifade eden Kaymakam Mercan, “Çocuklarımızın projeden oldukça memnun kaldıklarını görmek bizi son derece mutlu etti. Açıkçası bu kadar ilgi ve talebi beklemiyorduk. Beklentimizin üzerinde bir sayı ile eğitime başladık ve fire vermeden uygulamayı tamamladık” dedi. Öğretmen ve öğrencilerle uzun uzun sohbet eden Mercan, “Önümüzdeki yıl talebin daha yoğun olacağını tahmin ediyoruz. Proje sonrası gelen tepkiler bunu işaret ediyor. Uygulamada görev alan herkese teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.

 

HABER ve FOTOĞRAFLAR: Esra Aydın

 

Kaynak: Editör: Nevtan Angün
Satılık Daire 665x300
Yorumlar
Haber Yazılımı