Yataş 160x600 SOL
Yataş 160x600 SAĞ
Medya Karasu 660x90
Fiberix 1000x90
Haber Detayı
21 Haziran 2019 - Cuma 14:36 Bu haber 3687 kez okundu
 
Rijeka tamam, Sofya sırada
Mayıs ayında İtalya’da gerçekleştirilen ve başarılı bir şekilde sonuçlanan projeden sonra KARGENÇ Kulübü, ‘The GAMe’ adlı projeye odaklanarak bu projeyi de başarılı bir şekilde hayata geçirdi. KARGENÇ Kulübü’nden yapılan açıklama sonrası Hırvatistan’da gerçekleşen proje aktivitesi sonrasında Bulgaristan’ın başkenti Sofya’ya gidileceği belirtildi.
KÜLTÜR Haberi
Rijeka tamam, Sofya sırada

Hazırladıkları birbirinden güzel projelerle ülkemizin tanıtımını birçok ülkede yapan KARGENÇ Kulüp, projelerinde bir yenisini daha hayata geçirmenin heyecanını yaşıyor. Hayata geçirdikleri (The GAMe) adlı proje hakkında bilgi veren KARGENÇ Kulübü Yönetim Kurulu Başkanı Ersel Aydın, “Bir yandan yeni projeler üretirken diğer taraftan da onaylanan projelerimizi hayata geçiriyoruz. Hırvatistan’ın Rijeka şehrinde güzel bir projeyi daha hayata geçirdiğimiz düşüncesindeyim. Proje, her ülkenin kendi yöresel oyununu tanıtması üzerineydi. Ortak ülkelere ait üçer geleneksel oyunun teorik tanıtımları yapıldıktan sonra ilk gün tamamlandı” dedi.

 

Oyunlarımızı öğrendiler

 

Rijeka’nın en ünlü caddesinde spor festivali vardı. Bizde projemizle bu festivalde yer aldık. Oyunlarımızı hem birbirimize hem de yerel halka öğrettik” diyen Aydın, sözlerini “Festival projemizin yaygınlaştırma çalışmaları için çok yararlıydı. Bu arada söylemeden geçemeyeceğim bir konuda projemize katılan Hırvat çocuklar, en çok bizim oyunları beğendiklerini söylediler. Güzel ve yorucu bir faaliyetten sonra projemizi tamamladık. Önümüzdeki aylarda farklı ve faydalı projelerimizi özellikle öğrenciler olmak üzere tüm üyelerimizle tanıtmaya devam edeceğiz” diyerek tamamladı.

 

HABERE AİT FOTOĞRAFLAR AŞAĞIDA:

 

Kaynak: (KH) - KarasuHaberleri.com Editör: Nevtan Angün
Diğer Fotoğraflar
Diğer fotoğrafları büyük görüntülemek için üzerini tıklayın.
Rijeka tamam, Sofya sırada
Rijeka tamam, Sofya sırada
Rijeka tamam, Sofya sırada
Rijeka tamam, Sofya sırada
Satılık Daire 665x300
Yorumlar
Haber Yazılımı