Yataş 160x600 SOL
Yataş 160x600 SAĞ
Güçler Birleşti 660c90
Fiberix 1000x90
Haber Detayı
22 Eylül 2019 - Pazar 14:12 Bu haber 2848 kez okundu
 
Sağlam bir binada duruyoruz
Karasu Kaymakamlığı öncülüğünde Cuma günü Gaziler günü dolayısıyla Karasulu gazi ve yakınlarına yönelik Lacum Cafe ve Restaurant’ta yemek programı düzenlendi. Dualar eşliğinde başlayan programda Kaymakam Mercan, “Türk milleti, temelinde şehitlerimiz ve gazilerimizin bulunduğu bir binada duruyor. Dolayısıyla çok sağlam bir binada duruyoruz” diye vurguladı.
GÜNDEM Haberi
Sağlam bir binada duruyoruz

Youtube Kanalı 665x144

Cuma günü saat 20:00’da Gaziler Günü dolayısıyla Karasulu gazi ve yakınlarına yönelik Karasu Kaymakamlığı öncülüğünde Lacum Cafe ve Restaurant’ta yemek programı düzenlendi. Programa Karasu Kaymakamı Aziz Mercan, bazı ilçe daire amirleri ile çok sayıda Karasulu gazi ve yakınları iştirak etti. İlçe Müftüsü Mustafa Aydın’ın yemek öncesi dua etmesiyle başlayan programda Kaymakam Mercan ve beraberindekiler gazi ve yakınlarıyla hoş sohbetlerde bulundu. “Bu coğrafyada Malazgirt’ten bu güne kadar bu toprakları vatan edebilmek için çok bedeller ödedik” diyerek sözlerine başlayan Kaymakam Aziz Mercan, “Tabii bulunduğumuz coğrafyayı vatan etmek çok kolay olmuyor ve bunun bedeli de milletimize dönem dönem çok ağır oluyor” şeklinde konuştu.

 

Özgürlük ve bağımsızlık için

 

Tarihin her döneminde olduğunu gibi yine birlik ve beraberlik içerisinde yaşanılan ve yaşamakta olunan sıkıntılara göğüs germek durumunda olduklarını belirten Aziz Mercan, “Türk milletimin en temel özelliği, özgürlük ve bağımsızlığı için bu toprakların vatan olması için her zaman birlik ve beraberliğini göstermiştir. Özgürlüğümüz ve bayrağımız her şeyin üzerinde ve hepimiz bunun için yaşıyoruz ve yaşamaya devam edeceğiz” ifadelerini kullandı. “Türk milleti, temelinde şehitlerimiz ve gazilerimizin bulunduğu bir binada duruyor” şeklinde konuşan Mercan, “Dolayısıyla çok sağlam bir binada duruyoruz. Bu binanın sağlamlığından kimsenin kuşkusu olmaz. Devletimiz ve Cumhuriyetimizin kurucusu büyük Atatürk, silah arkadaşları, tüm şehitlerimiz ve ebediyete intikal etmiş şehitlerimizi rahmet ve minnetle anıyoruz. Ruhları şad olsun” sözlerine yer verdi. Yaklaşık bir buçuk saat süren program, Müftü Mustafa Aydın’ın dualarıyla son buldu.

 

 

HABER ve FOTOĞRAFLAR: Esra Aydın

 

Kaynak: (KH) - KarasuHaberleri.com Editör: Nevtan Angün
Yorumlar
Haber Yazılımı