Haber Detayı
03 Temmuz 2019 - Çarşamba 18:04 Bu haber 7223 kez okundu
 
Sanayi Sitesi’ne talih kuşu kondu
Cuma günü gerçekleştirilen Karasu Sanayi Sitesi yönetim kurulu toplantısında görüşülen altı maddeyi basın ile paylaşan Başkan Çatalbaş, “Sanayi Sitemize nakdi ve ayni olmak üzere bir milyon lira kazanç elde edildi” dedi.
EKONOMİ Haberi
Sanayi Sitesi’ne talih kuşu kondu

S.S. Sahilyolu Karasu Küçük Sanayi Sitesi Yapı Kooperatifi, Cuma günü Mehmet Çatalbaş başkanlığında yönetim kurulu toplantısını gerçekleştirdi. Yönetim kurulu üyeleri İbrahim Acar, Abdülkadir Yümnü, Yakup Gürbüz ve Şaban Şanlı ile toplantı yapan Çatalbaş, görüşülen altı madde sonrası sanayi sitesi kooperatifine tam bir milyon liralık nakdi ve ayni katkı sağlandığını ifade etti. İlk olarak sanayi sitesine ait olan ve uzun yıllardır Karayolları Genel Müdürlüğü tarafından kullanılan 106 ada 97 parselde yola istimlak edilen 98 m²’lik alanın istimlak bedeli olan 74 bin 137 liranın kooperatif hesabına yatırıldığı ve kalan 8 bin 620 liralık bedelin de temyizden sonra hesaba yatırılacağını belirten Mehmet Çatalbaş, “Daha önceden sanayi sitesinde AGDAŞ tarafından yapılan kamulaştırma bedeli olan 24 bin liraya yakın parayı da kullanma hakkı aldık” dedi. Sakarya Ticaret Borsası tarafından kooperatife hibe edilen 60 tonluk tır kantarının da hizmete girdiğini belirten Çatalbaş, “Altyapısı ve kabiniyle birlikte yaklaşık 40 bin lira ödeme tarafımıza yapıldı. 70 bin liraya yakın da kantar maliyetini Sakarya Ticaret Borsası üstlendi. Kantarımız bu yol ile hizmete açıldı” şeklinde konuştu.

 

 

Dava lehimize sonuçlandı

 

Sanayi Sitesi Kooperatifi Başkanı Mehmet Çatalbaş, sanayinin güvenliği için yerleştirilen 16 kameralık güvenlik kamerası sisteminin de ihalesinin yapıldığını ve yakın zamanda sistemin aktif olacağını belirtti. Sanayi sitesinin güney kısmında kalan alana dubaların çakılmasıyla bir park alanı oluşturulacağını belirten Çatalbaş, “Atıl durumda bulunan bu alan, düzenlenerek sanayi sitesine gelen araç sahiplerinin kullanımına açılacaktır” şeklinde konuştu. Sanayi sitesi sınırları içerisinde bulunan ve dini tesis alanı olarak belirlenen arsa davasının kooperatif lehine sonuçlandığını söyleyen Çatalbaş, davanın sonucu hakkında şöyle bilgi verdi: “Davacı tarafından Yargıtay’a temyize gönderilen dava, lehimize sonuçlandı. Arsanın etrafı çevrilerek dini tesis amacıyla kullanılacak. Arsa bağışçısının mahdumları dava açarak geri almak istemişti. Kooperatif olarak geri verilmesini uygun gördük. Kooperatif tarafından ödenen emlak vergilerinin geri verilmesi şartıyla hibe edilen arsanın iadesi uygundur kararı aldık. Fakat mahkeme kooperatif lehine karar verdi. Yaklaşık 850 m² büyüklüğündeki arsa kooperatife verildi. 104 ortak ve esnaflı kooperatifime toplam 1 milyon liralık nakdi ve ayni katkı sağlanmış oldu

 

Kaynak: (KH) - KarasuHaberleri.com Editör: Nevtan Angün
Etiketler: Sanayi, Sitesi’ne, talih, kuşu, kondu,
Yorumlar
Haber Yazılımı