Yataş 160x600 SOL
Yataş 160x600 SAĞ
Medya Karasu 660x90
Fiberix 1000x90
Haber Detayı
30 Ağustos 2019 - Cuma 09:06 Bu haber 2363 kez okundu
 
Şanlı tarihimizin parlak zaferi
Karasu Kaymakamı Aziz Mercan, yayımladığı 30 Ağustos Zafer Bayramı mesajıyla halkın bu büyük zaferini tebrik etti.
GÜNDEM Haberi
Şanlı tarihimizin parlak zaferi

Zafer Bayramı dolayısıyla yayımladığı mesajına, ”Aziz Milletimizin, kahraman askerlerimiz ile bütünleşerek 30 Ağustos 1922’de elde ettiği büyük zaferin 97’inci yıldönümünü milletçe kutlamanın haklı gurur ve mutluluğunu yaşıyoruz” diyerek başlayan Kaymakam Aziz Mercan, “Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün önderliğinde, ordu-millet anlayışıyla kazanılan 30 Ağustos Zaferi, Türk tarihindeki parlak zaferlerden biri olmakla birlikte Türkiye Cumhuriyeti’nin bağımsızlık yolunda attığı en büyük adımdır” dedi.

 

Cumhuriyete sahip çıkılmalı

 

Mercan, mesajının devamında, “Kurtuluş Savaşı’nın son bölümü olan bu büyük zaferin ardından, kısa bir süre sonra yurdumuz, tüm işgal devletlerinden temizlenerek bağımsızlığına kavuşmuştur. 30 Ağustos 1922’de Dumlupınar'da kazanılan bu şanlı zafer bağımsız ve hür olarak yaşama iradesini ortaya koyan milletimizin en önemli kilometre taşlarından biri olmuş, Cumhuriyetin temelleri de burada atılmıştır. Bugün bizlere düşen aynı şuur ve ruhla, ecdadımızdan bizlere emanet olan vatanımıza ve Cumhuriyetimize sahip çıkmak, Ülkemizin gelişmesi için var gücümüzle çalışmaktır. Bu zafer emperyalizme karşı bağımsızlık savaşı veren nice millete emsal olmuştur” ifadelerini kullandı.

 

Kahramanlığın göstergesi

 

Sözlerine, “30 Ağustos Zaferi; milletimizin tarih boyunca var olan bağımsızlık inancının, vatan ve bayrak sevgisinin ölümsüz bir ifadesi, Türk ordusunun da kahramanlığının göstergesidir” diyerek devam eden Karasu Kaymakamı Aziz Mercan, mesajını şu ifadelerle tamamladı: “Bu duygu ve düşüncelerle, başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, bu zaferi bize armağan eden İstiklal mücadelemizin bütün kahramanlarını, kanlarıyla canlarıyla bu toprakları vatan yapan, ülkemizin milletiyle bölünmez bütünlüğü için canlarını seve seve feda eden aziz şehitlerimizi ve kahraman gazilerimizi rahmet, minnet ve şükranla anıyor, Türk Silahlı Kuvvetlerimizin kahraman mensuplarının ve tüm Karasulu hemşerilerimizin 30 Ağustos Zafer Bayramı’nı en içten dileklerimle kutluyorum

 

Kaynak: (KH) - KarasuHaberleri.com Editör: Nevtan Angün
Satılık Daire 665x300
Yorumlar
Haber Yazılımı