Haber Detayı
24 Haziran 2020 - Çarşamba 18:59 Bu haber 3254 kez okundu
 
Satmıyoruz, aksine alıyoruz
Kurudere Mahallesi’ndeki arsa ve üzerinde bulunan binanın satışıyla ilgili Mahalle Muhtarı Hasan Emanet de bir açıklamada bulundu. Emanet, “Kurudere Mahallesi’nde arsa satmıyoruz. Aksine Kurudere Orman Kalkındırma Kooperatifi için mahalle halkına arsa alıyoruz” dedi.
GÜNDEM Haberi
Satmıyoruz, aksine alıyoruz

KarasuHaberleri.com & Öncü Karasu
Nevtan Angün’ün haberi

 

 

Kooperatifin kendilerinden  uzun yıllardan beri bina talebinde bulunduğunu söyleyen Kurudere Muhtarı Hasan Emanet, “Bir bina sahibi olmak ve Kurudere’ye mal etmek, mahallenin malını Kurudere’ye vermek gibi bir amaçla bu talebi Karasu Belediyesi’ne taşıdık. Olumlu yanıt aldık” dedi.

 

Kurudere’de bir satış söz konusu değil. Kurudere’de bir alış söz konusu” şeklinde konuşan Muhtar Emanet, “Mahalle halkının da yüzde 95’lik kısmı bu satışı destekliyor. Yüzde 5’lik kesim ise siyaset yapmak için imza toplayarak karşı çıkıyor. Yaptıkları siyasi girişim de zaten mahallede karşılık bulamadı” ifadelerini kullandı.

 

Kurudere Mahallesi Muhtarı Hasan Emanet, “Yaklaşık 450 üyesi olan Kurudere Kalkınma Kooperatifi’ne bir hizmet binası kazandırmanın mutluluğu içerisindeyiz. Dileriz ki bu arsayı ve binayı kooperatifimize kazandırabiliriz” diyerek sözlerini tamamladı.

 

Kaynak: (KH) - KarasuHaberleri.com Editör: Nevtan Angün
Etiketler: hasan emanet, kurudere arsa satışı, satmıyoruz alıyoruz
Yorumlar
Haber Yazılımı