Yataş 160x600 SOL
Yataş 160x600 SAĞ
Medya Karasu 660x90
Fiberix 1000x90
Haber Detayı
15 Nisan 2017 - Cumartesi 18:07 Bu haber 2698 kez okundu
 
Seçim yasakları hakkında merak edilenler
16 Nisan 2017 Pazar günü yapılacak olan Anayasa değişikliği halk oylamasında seçim günü bazı yasaklar devreye girecek. Milyonlarca seçmenin oy kullanmaya gideceği yarınki referandumda yasaklar saat kaçta başlayacak, kaça kadar sürecek?
TÜRKİYE Haberi
Seçim yasakları hakkında merak edilenler

Türkiye yarın yapılacak referanduma kilitlendi. 16 Nisan Pazar günü yapılacak ve anayasa değişikliğinin oylanacağı referandumda evet ve hayır oyları kullanılacak. Sandıktan evet oyları yüksek çıkarsa Partili Cumhurbaşkanlığı onaylanmış olacak. Hayır çıkması halinde ise parlementer sisteme devam edilecek. Peki seçim günü hangi yasaklar var? Ve bu yasaklar hangi saatler arası uygulanacak?

 

Yüksek Seçim Kurulu (YSK) kararına göre, Pazar günü saat 06:00’dan 24:00’a kadar alkollü içki satılamayacak, içkili ve umumi yerlerde alkollü içki verilmesi ve içilmesi yasak olacak.Eeğlence yerleri, oy verme süresince kapalı kalacak. Eğlence yeri niteliğindeki lokantalarda yalnızca yemek verilebilecek. Emniyet ve asayişi korumakla görevli olanlardan başka kimse silah taşıyamayacak.

 

Radyo ve Televizyon Üst Kurulu'ndan (RTÜK) yapılan açıklamada, 16 Nisan’da anayasa değişikliğine ilişkin yapılacak halk oylamasıyla ilgili yayın yasaklarının dün gece saat 00:00’da başladığı ve Pazar günü Yüksek Seçim Kurulu (YSK) tarafından açıklanacak saate kadar süreceği bildirildi.

 

NEREDE OY KULLANACAĞIM? Tıkla ve öğren

Oylarınızın geçersiz olmaması için BUNLARI OKUYUN! Tıklayın

17 Nisan Pazartesi tatil mi? Tıklayın

Kaynak: Editör: KarasuHaberleri.com
Satılık Daire 665x300
Yorumlar
Haber Yazılımı