Yataş 160x600 SOL
Yataş 160x600 SAĞ
Güçler Birleşti 660c90
Fiberix 1000x90
Haber Detayı
18 Temmuz 2019 - Perşembe 13:26 Bu haber 6758 kez okundu
 
Sel Karasu ve Kocaali’yi vurdu
Sakarya genelinde etkili olan yağışlar, Çamdağı ile Karasu ve Kocaali’de sele neden oldu. Bazı bölgelerde toprak kayması meydana geldi. Sakarya’nın Düzce sınırında da su taşkınları meydana gelirken, özellikle Maden Deresi’nde meydana gelen taşkında büyük maddi hasar oluştu.
3.SAYFA Haberi
Sel Karasu ve Kocaali’yi vurdu

Youtube Kanalı 665x144

Çarşamba günü gece saatlerinde Maden Deresi’nde meydana gelen sel, pek çok işletmeyi, evi ve çiftliği adeta yıktı geçti. Çarşamba günün Perşembe’ye bağlayan gece saat 02:30 sıralarında etkisini gösteren su taşkınının oluşturduğu acı tablo, gün ağarınca ortaya çıktı. Yüksekliği 2 metreyi bulan su seviyesi, Maden Deresi yolu ile buradaki turistik tesislere büyük maddi hasar verdi. Bölgedeki çiftlikler ve evler de selden nasibini aldı. Yaklaşık 500 tavuk ve civciv telef olurken, evlerin ve çiftliklerin giriş katlarını su bastı, eşyalar kullanılmaz hale geldi.

 

 

Mahsur kaldılar

 

Sakarya’nın Düzce sınırında da sel nedeniyle Akçakoca yolu kapandı. Çamdağı bölgesinde toprak kaymaları olduğu ve bazı yolların kapandığı öğrenildi. Maden Deresi’nde suların yükseldiğini fark eden üç kişi, açarlara tutunarak önlem aldı. İhbar üzerine olay yerine gelen Sakarya Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanlığı ve AFAD ekipleri, belediye tarafından gönderilen kepçe eşliğinde mahsur kalan üç kişiyi kurtardı. Sabah saatlerinde selin acı bilançosu da gözler önüne serildi. Yağış ve selden olumsuz etkilenen çok sayıda işletme ve evde maddi hasar meydana gelirken can kaybının yaşanmaması teselli kaynağı oldu.

 

 

İŞTE ZARARIN TAM BİLANÇOSU [Haberi okumak için tıklayın]

 

 

Kaynak: (KH) - KarasuHaberleri.com Editör: Nevtan Angün
Yorumlar
Haber Yazılımı