Haber Detayı
30 Kasım 2019 - Cumartesi 10:21 Bu haber 2149 kez okundu
 
Sendika kahvaltısında buluştular
Eğitim-Bir-Sen Karasu Temsilciliği tarafından düzenlenen kahvaltıya yaklaşık 100 eğitimci katıldı. Kahvaltı programına İl Temsilcisi Murat Mengen ve yönetimi de katılım gösterdi.
EĞİTİM Haberi
Sendika kahvaltısında buluştular

Pazar günü Ensar Kebap’ta Eğitim-Bir-Sen Karasu Temsilciliği tarafından kahvaltı programı düzenlendi. Yaklaşık 100 eğitimcinin davetli olduğu kahvaltıya Karasu Kaymakamı Aziz Mercan, Belediye Başkan Vekili Esra Bıyıklıoğlu, İlçe Milli Eğitim Müdürü Çetin Turhan, şube müdürleri ve AK Parti İlçe Başkanı Hasan Yavuzyiğit katıldı. Öğretmenler Günü dolayısıyla düzenlenen kahvaltı sonrası Eğitim-Bir-Sen Sakarya Temsilcisi Murat Mengen, öğretmenleri selamlayan kısa bir konuşma yaptı ve tüm eğitimcilerin Öğretmenler Günü’nü kutladı. Mengen’in ardından Eğitim-Bir-Sen Karasu Temsilcisi Ferhat Tekeli söz aldı. Tekeli, konuşmasına “Öğretmenlik gibi şerefli bir görevi yapmaktan hem gurur duyuyor hem de siz meslektaşlarımı tebrik ediyorum. Bu güzel günde bizi yalnız bırakmayan tüm eğitimci arkadaşlarımızın Öğretmenler Günü’nü kutluyorum” diyerek başladı.

 

Sendika ayırt etmeyeceğiz

 

Eğitim-Bir-Sen Karasu Temsilciliği bayrağını yönetim olarak devraldık. Bayrağı bize devredene kadar emek veren tüm meslektaşlarımıza teşekkür ederiz. Sosyal ve ekonomik kazanımlar noktasında sendikamız, birçok karara imza attı. Sendikaların günümüzdeki önemi de bu durumlarda ortaya çıkıyor. Eğitim-Bir-Sen çatısı altında birlik içerisinde olmamız, bize her zaman kazanım olarak geri dönecektir” diyen Tekeli, konuşmasını “Birlik bütünlüğümüz, sadece sendikamız içerisinde değil, Karasu’daki tüm mesai arkadaşlarımız içerisinde de olacak. Bu düşüncemizden vazgeçmeden ve sendika ayrımı yapmadan her meslektaşımızın yanında olmaya hazırız” ifadeleriyle tamamladı.

 

Kaynak: (KH) - KarasuHaberleri.com Editör: Nevtan Angün
Etiketler: karasu, eğitim birsen, ferhat tekeli, murat mengen, 24 kasım, öğretmenler g
Yorumlar
Haber Yazılımı